نشست مشترک نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی با هیئت رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد

۱۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۵ کد : ۱۵۵۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۶
هیئت رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد با نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در محل دفتر ریاست دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو کردند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در بخش اول این نشست رئیس دانشگاه ...
هیئت رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد با نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در محل دفتر ریاست دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در بخش اول این نشست رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به وضعیت فعلی دانشگاه در منطقه و جهان خواستار استفاده از جایگاه نمایندگان در حفظ و تعالی شهرت دانشگاه فردوسی مشهد شد.
دکتر کافی در ادامه با اشاره به اقداماتی که دانشگاه در حوزه صرفه جویی و بهره وری در راستای اقتصاد مقاومتی انجام داده است از نقش فعال این دانشگاه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان یاد کرد.
دکتر کافی همچنین از تشکیل جلساتی با حضور روسای دانشگاه های شرق کشور و استانداران استان های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی، سمنان و سیستان و بلوچستان به همراهی بخش صنعت برای اجرای مگا پروژه ای در شرق کشور در آینده نزدیک خبر داد که مورد توجه نمایندگان قرار گرفت و در ادامه این نشست معاونان دانشگاه به بیان وضعیت و مشکلات مربوط به حوزه معاونت خود پرداختند.
گفتنی است در این نشست  نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیزبه بیان نظرات و خواسته های خود از دانشگاه فردوسی مشهد و آموزش عالی کشور پرداخته و تاکید بر نقش دانشگاه فردوسی مشهد در نفوذ فرهنگی و علوم انسانی در دنیا،استفاده از ظرفیت خیرین در رشد و توسعه دانشگاه، حضور فعال دانشگاه در عرصه رقابت بین المللی ، توجه متناسب با کارکرد به تشکل ها و نهادهای دانشجویی، ورود فعالانه و مسئله شناسانه در حوزه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی برای ایفای نقش مهم دانشگاه در جامعه از جمله اهم مباحث مطروحه از سوی نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی در این نشست بود.