نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و ایثارگران این وزارت برگزارشد

۲۰ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۰ کد : ۱۵۵۱۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۲۴
به مناسبت بیستم اسفندماه؛ روز ملی راهیان نور و در آستانه روز بزرگداشت شهدا در 22 اسفندماه ،  نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و ایثارگران این وزارت برگزارشد.به گزارش روابط عمومی وزارت...
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و ایثارگران این وزارت برگزارشد
به مناسبت بیستم اسفندماه؛ روز ملی راهیان نور و در آستانه روز بزرگداشت شهدا در 22 اسفندماه ،  نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و ایثارگران این وزارت برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در این نشست گفت : ایثارگری یک نماد افتخار آمیز است و همه ما اعم از ایثارگران و سایر اقشار دیگر جامعه باید در حفظ این نماد بکوشیم زیرا این نماد موجب همدلی و همبستگی در جامعه شده است.
وی افزود: در راستای استمرار فرهنگ ارزشمند ایثارگری در جامعه، برگزاری مراسم نمادین برای تجلیل از خدمات و فداکاری های ایثارگران امر مثبتی است که باید در ایام مختلف سال به ویژه ایام دفاع مقدس ، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، روز شهدا و روز ملی راهیان نور به آن اهتمام ویژه داشته باشیم.
دکتر هاشمی تاکید کرد : برای تقویت فرهنگ ایثارگری باید ایثارگران عزتمند در جایگاه های مختلف شغلی و مدیریتی که هستند فعالیت برجسته و جهادی داشته باشند. 
وی گفت : وزارت علوم در سال اخیر تلاش داشته است تا گام های قوی تری برای ترویج فرهنگ و ایثار شهادت بردارد که از جمله اقدامات انجام شده ، برگزاری کنگره شهدای دانشجو در تمامی استان های کشور و کنگره ملی شهدای دانشجو در دانشگاه تهران بود .
وی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به اینکه تعداد زیادی از مدیران وزارت علوم ، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از ایثارگران هستند ابراز امیدواری کرد که همه ما در عمل و رفتار بتوانیم قدردان ایثارگران جامعه باشیم و فرهنگ ایثارگری را ترویج کنیم.
گفتنی است :95 نفر از کارکنان ستادی وزارت علوم ایثارگر هستند که  در این نشست تعدادی از آنها دیدگاها و نظرات خودرا در خصوص مسائل آموزش عالی و ارتقای جایگاه  علمی ایران اسلامی بیان کردند.