نشست مشترک شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌های استان ایلام با مسئولان جمعیت هلال‌احمر استان

۲۵ آبان ۱۳۹۴ | ۱۰:۵۲ کد : ۱۵۴۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۷
دکترمحمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام گفت: دانشگاه‌ها خود را مقید می‌دانند که فراتر از چارچوب‌های مرسوم آموزشی و بیش از گذشته نسبت به سرنوشت جامعه حساس باشند به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی‌اک...
دکترمحمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام گفت: دانشگاه‌ها خود را مقید می‌دانند که فراتر از چارچوب‌های مرسوم آموزشی و بیش از گذشته نسبت به سرنوشت جامعه حساس باشند
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی‌اکبری درنشست مشترک شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌های استان ایلام با مدیرعامل و معاونان جمعیت هلال‌احمر این استان ضمن ابراز خرسندی از وجود هماهنگی و انسجام درحوزه‌ فرهنگی دانشگاه‌های استان ایلام گفت: حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها با انسجام و هدایت ایجادشده زمینه‌ اجرای برنامه‌های مناسبی درحوزه‌های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان ایلام را فراهم کرده است.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه درعالی‌ترین سطوح بین جامعه دانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر گفت: ظرفیت مناسبی از حیث کانون‌ها، تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی وجود دارد که می‌توانیم از این ظرفیت درجهت تربیت شهروند مسئول استفاده کنیم.
دکترعلی‌اکبری با اشاره به بحران‌های سال گذشته و امسال ازجمله زلزله، آتش‌سوزی جنگل‌ها و سیل گفت: با توجه به‌احتمال وقوع بلایای طبیعی متعدد ضرورت دارد همه‌ ما برای مقابله با چنین پدیده‌هایی آمادگی کامل داشته باشیم.
رئیس دانشگاه ایلام خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها خود را مقید می‌دانند که فراتر از چارچوب‌های مرسوم آموزشی و بیش از گذشته نسبت به سرنوشت جامعه حساس و درخدمت همنوعان باشند، بحران‌ها و بلایای طبیعی پشت سرهم نشان‌دهنده ضرورت ایجاد ساختارها، سازمان‌ها و برنامه‌های مناسب و علمی برای پیشگیری و مقابله با چنین رخدادهایی است.
وی با اشاره به حضور خودجوش و داوطلبانه‌ دانشجویان دانشگاه‌های استان ایلام درمقابله با آتش‌سوزی جنگل‌های ایلام درسال جاری گفت: ظرفیت و انرژی دانشجویان باید درقالب شبکه‌‌ای ازکانون‌ها و گروه‌های دانشجویی سامان یابد تا درصورت لزوم بتوانیم در فعالیت‌های امداد و نجات و کمک‌رسانی ازاین قابلیت به‌درستی و به‌صورت هدایت‌شده استفاده کنیم.
دکترعلی اکبری تصریح کرد: تقویت حس نوع ‌دوستی، ایجاد حس مسئولیت اجتماعی، افزایش مشارکت داوطلبانه در مقابله با بحران‌ها و بلایای طبیعی و در یک‌ کلام حساس بودن نسبت به سرنوشت جامعه از اولویت‌های کانون‌های هلال‌احمر دانشجویی است.
درادامه‌ این نشست مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و معاونان فرهنگی دانشگاه‌های ایلام، فرهنگیان، پیام‌نور، آزاد اسلامی واحد ایلام و سایر شرکت کنندگان بر مواردی چون شبکه‌سازی ازکانون‌های دانشجویی هلال‌احمر، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی امداد و نجات، کمک‌های اولیه، حضور مؤثر این کانون‌ها درمقابله با مخاطرات زیست‌محیطی، برگزاری مانورهای امداد و نجات و مقابله با حوادث و بلایای طبیعی و افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های بشردوستانه تأکید کردند.