نشست مشترک رئیس دانشگاه مدیترانه قبرس با رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان

۱۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۵ کد : ۱۵۴۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۴
نشست مشترک رئیس و معاونان دانشگاه مدیترانه شرقی کشور قبرس با رئیس و معاونان دانشگاه شهید باهنر کرمان در محل سالن کنفرانس سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نش...
نشست مشترک رئیس و معاونان دانشگاه مدیترانه شرقی کشور قبرس با رئیس و معاونان دانشگاه شهید باهنر کرمان در محل سالن کنفرانس سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست ابتدا دکتر صیدنژاد مدیر گروه همکاری های علمی بین المللی دانشگاه  شهید با هنر کرمان گزارش مختصری از دانشگاه شهید باهنرکرمان ارائه کرد
وی با اشاره به روابط بسیار گسترده دانشگاه شهید باهنر با دانشگاه‌هایی نظیر دانشگاه مونتان، دانشگاه‌های استرالیا، بلژیک و ...  ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این نشست، ارتباط دانشگاه شهید باهنر با دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس نیز گسترش یابد.
مدیر روابط بین الملل دانشگاه قبرس نیز ضمن ارائه گزارش مختصری از این دانشگاه، از ارتباط بسیار گسترده این دانشگاه با شرکت‌های بزرگ کامپیوتری از جمله ماکروسافت خبر داده و با اشاره به دارا بودن بیش از 30 مرکز تحقیقاتی، از تبادل دانشجو و استاد فی ما بین این دو دانشگاه استقبال کرد.
دکتر بصیری، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید با هنر نیزبا بیان اینکه کرمان فرهنگ کهنی دارد و زبان مردم کرمان به زبان فارسی کهن بسیار نزدیک است، آمادگی خود را برای همکاری گسترده با آن دانشگاه اعلام کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید باهنر ازایجاد کرسی زبان فارسی و همچنین برگزاری هفته فرهنگی در دانشگاه مدیترانه قبرس خبردادو گفت مقدمات این کار نیز فراهم شده و در آینده‌ای نزدیک این اتفاق به وقوع خواهد پیوست.