نشست مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس با رئیس دانشگاه شهیدباهنر کرمان

۲۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۵ کد : ۱۵۴۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۴۸
هیئت رئیسه دانشگاه شهید باهنر کرمان با مهندس مراد علیزاده مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس دیدار و گفت و گو کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد ...
هیئت رئیسه دانشگاه شهید باهنر کرمان با مهندس مراد علیزاده مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس دیدار و گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد، درمورد موضوعاتی چون همکاری های مشترک علمی، پژوهشی و اقتصادی بین دانشگاه و شرکت ملی صنایع مس بحث و تبادل نظر شد.
دکتر طاهر رئیس دانشگاه شهیدباهنر کرمان در این نشست، آماری از وضعیت و جایگاه علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه ارائه کرد و سپس با توجه به محدودیت های اعتبارات دولتی، مهم ترین مشکل دانشگاه شهید باهنر را به عنوان دانشگاه جامع جنوب شرق، هزینه های سنگین نوسازی و تجهیز فضاهای فیزیکی، آزمایشگاه ها و تأسیسات دانشگاه برشمرد و یکی از راهکارهای مهم حل این مشکلات را حرکت دانشگاه به سمت خودکفا شدن و درآمدزا بودن از طریق همکاری با صنایع بزرگ، مانند شرکت ملی صنایع مس دانست.
وی همچنین خواستار در اولویت قرار گرفتن دانشگاه شهید باهنر در واگذاری پروژه های بزرگ شد.
در ادامه مهندس مراد علیزاده مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ضمن تأیید وجود مشکلات مهم در مسیر فعالیت های علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه و دشواری تأمین هزینه ها، با اشاره به مشکلات فعلی کشور و رکود جهانی اظهار داشت: همه ما به دانشگاه مدیونیم و موظفیم هر خدمتی که مقدور است به دانشگاه و دانشگاهیان ارائه دهیم.
وی افزود: ما همواره همکاری های مؤثری با دانشگاه شهید باهنر داشته ایم و در این جلسه نیز برای کمک به حل مشکلات دانشگاه اعلام آمادگی می کنیم.
مهندس علیزاده پیشنهاد کرد: رابطه معناداری بین حوزه تحقیقات و توسعه شرکت مس با دانشگاه های استان به محوریت دانشگاه شهید باهنر کرمان تعریف شود تا بتوان بیش از پیش برای کمک به تحقیقات و تجهیزات دانشگاه اقدام کرد.
سپس ناصح زاده معاون توسعه مس منطقه کرمان، در خصوص تقویت همکاری های بین دو مجموعه برنامه هایی را ارائه کرد.
در ادامه دکتر احتشام زاده معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان، با اشاره به سیاست وزارت علوم مبنی بر همکاری 6 دانشگاه بزرگ با 6 صنعت بزرگ، متن موافقت‌نامه همکاری های صنعت و دانشگاه مشاور مادررا برای انجام مراحل نهایی و امضا به مهندس علیزاده تقدیم کرد.
در این نشست دیگر همکاری های فرهنگی، علمی و ورزشی مورد توافق های اولیه قرار گرفت. این توافق ها بین اعضای جلسه مهندس مراد علیزاده مدیرعامل شرکت ملی مس، ارجمند مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، مهندس ناصح زاده معاون توسعه مس منطقه، دلاوری مدیر گروه فرهنگی و اجتماعی شرکت ملی مس ایران، دکتر اسلامی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع، دکتر بصیری معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر ابراهیمی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی، خواجویی مشاور حقوقی رئیس دانشگاه و ایرانمنش مدیر کانون بازنشستگان دانشگاه شهید باهنر کرمان، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.