نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه های منطقه ۹ کشور در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۵ کد : ۱۵۴۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۱
نشست مدیران و مسئولان روابط عمومی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فن آوری منطقه ۹ کشور، به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در ابتدای این گردهمایی، مدیر روابط عمومی ...
نشست مدیران و مسئولان روابط عمومی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فن آوری منطقه ۹ کشور، به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در ابتدای این گردهمایی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری و دبیر منطقه ۹ کشور گفت : مهم ترین وظیفه روابط عمومی ها، آگاهی بخشی به جامعه  است.
دکتر حسن دلبری بر اصلاح نگرش به روابط عمومی به عنوان یک سازمان مراسمی و تشریفاتی تاکید و اظهار کرد: روابط عمومی ها باید به جایگاه اصلی خود به عنوان یک سازمان روزآمد، برنامه مدار و فراگیر ارتقا یابند.
وی افزود: از آن جایی که روابط عمومی ها به عنوان بخشی از سازمان که وظیفه خطیر اطلاع رسانی و ارتباط با مخاطب درون و برون سازمانی را بر عهده دارند، توجه به مجموعه روابط عمومی هم با توجه به نقش و کارکرد آن باید توجه ویژه ای باشد.
دلبری نقش روابط عمومی دانشگاه ها را در کوتاه کردن دیوارهای دانشگاه نقشی مهم و بی بدیل توصیف کرد و افزود:روابط عمومی نقش مهمی در برقراری ارتباط موثر بین دستگاه مربوطه و رسانه ها ایفا می کنند که این ارتباط بستر رشد و تعالی دانشگاه ها را فراهم می کند.
وی خاطرنشان کرد: برای این که با این نگاه ویژه به روابط عمومی ها نگریسته شود، باید خود روابط عمومی ها با درایت و خوش فکری و تعامل سازنده با واحدهای درون و برون سازمانی به تقویت و تبیین جایگاه روابط عمومی ها کمک کنند.
در ادامه این نشست مدیران و کارشناسان شرکت کننده در نشست به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند و بر استفاده از ظرفیت های بالقوه فضاهای مجازی، ارتقای سازمانی روابط عمومی ها در نمودار سازمانی دانشگاه ها، ایجاد پل ارتباطی موثر بین
دانشگاه و مراکز پژوهشی و پارک های علم و فن آوری  جهت هدایت دانشجویان به سمت این مراکز و لزوم ایجاد بستری مناسب جهت استفاده از تجریبات روابط عمومی های دانشگاه های منطقه تاکید کردند.
در پایان این نشست دبیرخانه منطق ۹ کشور در  حوزه ی روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری افتتاح شد.
گفتنی است ادای احترام شرکت کنندگان به جایگاه شامخ شهدای گمنام دانشگاه حکیم سبزورای و شرکت در کارگاه آموزشی"نقش روابط عمومی در پیشبرد اهداف دانشگاه" و غرس نهال در بوستان سروقامتان در راستای طرح یادگار سبز از دیگر برنامه های این نشست یک روزه بود.