دبیرکل شورای عالی عتف :اولویت های پژوهش و فناوری کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی تصویب شد

۱۱ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۵ کد : ۱۵۴۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۴۷
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و دبیرکل شورای عالی عتف مصوبات شانزدهمین جلسه این شورا را  که به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد ،تشریح کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، د...
 دبیرکل شورای عالی عتف :اولویت های پژوهش و فناوری کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی تصویب شد
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و دبیرکل شورای عالی عتف مصوبات شانزدهمین جلسه این شورا را  که به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد ،تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر احمدی در این خصوص اظهار داشت : در شانزدهمین جلسه شورای عالی عتف ، سند سیاست ها و اولویت های پژوهش و فناوری کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی به تصویب اعضای این شورا رسید.
وی با اشاره به اینکه این سند تا پایان سال 1394معتبر خواهد بود اظهار داشت: همچنین  در این نشست تصویب شد  که با توجه به ماده 2سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و به منظور ساماندهی امر پژوهش و فناوری  و نوآوری در استان ها و فراهم سازی شرایط اصلاح و بهبود نظام نوآوری منطقه ای ،"کارگروه تخصصی پژوهش و نوآوری" ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان ها تشکیل شود.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم افزود: اعضای کارگروه تخصصی پژوهش و نوآوری استان ها وشرح وظایف آن پس از تصویب در کمیسیون دایمی شورای عالی عتف توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای تصویب و ابلاغ به هیئت وزیران ارسال خواهد شد.
وی با اشاره به ارائه گزارش عملکرد اعتبارات تحقیقاتی  دستگاه های اجرایی در شانزدهمین جلسه شورای عالی عتف گفت: در این جلسه تصویب شد کارگروهی با عضویت وزرای علوم ،تحقیقات و فناوری ؛ بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ؛ دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و معاونان علمی و فناوری و برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تشکیل  می شود تا پس از بررسی و تایید گزارش مذکور، این گزارش به عنوان مصوبه شورای عالی عتف به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.
   دبیرکل شورای عالی عتف افزود: براساس تصویب شورای عالی عتف مقررشد کارگروهی به ریاست وزیر علوم و عضویت وزرای بهداشت و درمان ،نیرو ، نفت ، دفاع ،صنعت، معدن  وتجارت ، ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشگاه های تهران ،صنعتی امیرکبیر و آزاد اسلامی  و معاونان علمی و فناوری و برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تشکیل شود و پس از بررسی  طرح های کلان ملی پژوهشی ، نظر خود را در خصوص چگونگی  ادامه و انجام این طرح ها درجلسه بعدی این شورا اعلام کنند.