نشست گیاهان دارویی و داروهای گیاهی اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند در عمان

۱۸ تیر ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۰ کد : ۱۵۴۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۰
نشست تولیدکنندگان گیاهان دارویی و داروهای گیاهی اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند IORA در دانشگاه ظفار کشور عمان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست که با حضور دکتر مولانژاد رئی...
نشست تولیدکنندگان گیاهان دارویی و داروهای گیاهی اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند IORA در دانشگاه ظفار کشور عمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست که با حضور دکتر مولانژاد رئیس اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند و مرکز منطقه ای انتقال علوم و فناوری برگزار شد، برخی از تولیدکنندگان گیاهان دارویی ایران از جمله شرکت اکسیر گل سرخ درکنار دانشمندان و خبرگانی از کشورهای عضو مثل هند، بنگلادش، سریلانکا، مالزی، عمان، سیشل، تایلند حضور داشتند و پیرو موضوعاتی نظیر شیوه های استانداردسازی داروهای گیاهی، گسترش فرایند توسعه و همین طور اتخاذ سیستم های بازاریابی برای گیاهان دارویی و داروهای گیاهی بحث و بررسی علمی و کارشناسی شد .
در این نشست ضمن بررسی وضعیت کنونی گیاهان دارویی و چشم انداز آینده صنعتی داروهای گیاهی، نماینده هر کشور به ارائه گزارش وضعیت موجود این صنعت درکشور خود پرداخت که حضور فعال و پیشرو شرکت های ایرانی از جمله اکسیر گل سرخ دراین عرصه موجب تحسین نمایندگان کشورهای عضو قرار گرفت و سوالات زیادی درخصوص این صنعت را از شرکت کنندگان ایرانی در پی داشت.
گفتنی است شرکت اکسیر گل سرخ موفق شد با ارائه گزارش تلاش ها و اقدامات انجام شده در این زمینه، نظر شرکت کنندگان در این جلسه را جلب کرده و درنهایت پیشنهاد همکاری علمی و تحقیقاتی از سوی دانشگاه ظفار عمان را پذیرفت.