نشست فرهنگی بصیرتی اساتید بسیجی مراکز آموزش عالی استان مازندران در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد

۲۵ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۹ کد : ۱۵۴۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۷
نشست فرهنگی بصیرتی اساتید بسیجی استان مازندران به همراه خانواده در مسجدالرسول (ص) دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگ...
نشست فرهنگی بصیرتی اساتید بسیجی مراکز آموزش عالی استان مازندران در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد
نشست فرهنگی بصیرتی اساتید بسیجی استان مازندران به همراه خانواده در مسجدالرسول (ص) دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در سخنانی اظهار داشت : هدف اصلی زندگی بشری تعالی روح، ارتقا جایگاه انسان و رسیدن به کمال است و همگی در صدد آنند تا از مرز بشریت به سوی انسانیت سوق پیدا کنند و از زندگی صرف خوردن و آشامیدن و معاشرت های اجتماعی پا فراتر بگذارند.
وی افزود: خداوند در راستای تعالی روح انسان فرصت های مناسبی را برای او قرار داده است از جمله طاعات و عبادات، حج، زکات از این میان ماه مبارک رمضان یکی از بهترین فرصت ها برای بندگی و خود سازی است و اگر انسان نتواند این ماه را آن گونه که باید درک کند مشمول نص صریح قرآن «ان الانسان لفی خسر» می شود.
دکتر واثقی امیری گفت: از خداوند متعال می خواهیم که به ما این توفیق را عنایت فرماید تا بتوانیم از این ماه مبارک حداکثر بهره را ببریم.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین تقی پور امام جمعه شهر گتاب ضمن بر شمردن پاره ای از فضیلت های ماه مبارک رمضان، به هشت شیوه  قرآنی در تبیین اهمیت نهاد خانواده  شامل تصریح اهمیت خانواده،  مودت، رحمت، آرامش و تقویت روحیه ایثارگرایانه، توجه انبیاء الهی به هدایت خانواده بر مبنای توحید و آموزه های نبوی و علوی، نقل نیایش انبیاء در طلب خانواده موفق، تشریح وضعیت خانواده های غیر الهی در روز قیامت، سفارش به توجه به ارکان خانواده، تعیین خطوط قرمز در روابط ارکان خانواده، وعده حمایت از خانواده ها  پرداخت .
امام جمعه شهر گتاب تاکید کرد: هدف اصلی دشمنان ما براندازی بنیان خانواده از طریق راه اندازی شبکه‌ها و سریال های ماهواره ای می باشد و سعی دارند با این برنامه ها،  بی قیدی، چشم هم چشمی، اشرافی گری، از بین بردن حریم محرم و نامحرم و ... ترویج کنند.
گفتنی است این نشست با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا و صرف افطاری به پایان رسید.