نشست علمی- آموزشی طراحی سرنوشت در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد

۲۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۳ کد : ۱۵۴۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۸
نشست علمی- آموزشی طراحی سرنوشت ویژه بانوان با حضور دکتر احتسابی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست علمی دکتر احتسابی در خصوص معرفی هیجانات انسان به ایر...
نشست علمی- آموزشی طراحی سرنوشت در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد
نشست علمی- آموزشی طراحی سرنوشت ویژه بانوان با حضور دکتر احتسابی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست علمی دکتر احتسابی در خصوص معرفی هیجانات انسان به ایراد سخن پرداخت و گفت: ما انسان‌ها در معرفی هیجان های خود عمدتا از مسیرهای غیرکلامی استفاده می کنیم همانند اینکه یک نفر در مناسبتی خاص برای عزیزان خود هدیه‌ای خریداری می‌کند و ابراز محبت کلامی است و نوشتن یک متن یا یک پیامک برای طرف مقابل انتقال هیجان است.
وی در ادامه با بیان اینکه یکی از کارهایی که می‌توان در مدیریت هیجانات انجام داد این است که تشخیص دهیم ریتم، آوا و طنین کلام‌مان چگونه است افزود: هیجانات انسان‌ها را به 3 وجه شخصیتی تقسیم می کند.
دکتر احتسابی درخصوص افرادی که شخصیتی بسیار تهاجمی دارند تصریح کرد: در این افراد ادبیات سخن گفتن تند، نیشدار و انتقاد کننده است و در هنگام سخن گفتن ریتم تند و محتوای سخن تهدید آمیز است.
وی افزود: افرادی هستند که در مقابل دیگران بسیار مطیع، بله گو و تسلیم مطلق هستند و از آنجایی که این افراد توان "نه" گفتن ندارند و از حقوق خود دفاع نمی‌کنند همواره دچار یک خشم درونی و احساس اجحاف دائمی هستند. همچنین شخصیت‌هایی هستند که با دیگران محترمانه و مودبانه برخورد می کنند، این افراد در عین اینکه از حقوق خود دفاع می کنند با رفتار مناسب از لطمه زدن به دیگران خودداری می کنند.