نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری منطقه 9 کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

۱۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۳ کد : ۱۵۳۹۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۵۷
نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری منطقه 9 کشور با حضور دکتر مهدخت بروجردی علوی، مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژ...
نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری منطقه 9 کشور با حضور دکتر مهدخت بروجردی علوی، مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری مستقر در استان های خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خراسان جنوبی و سمنان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر بروجردی در این نشست با اشاره به وسعت و تعداد دانشگاه ها ، مراکز پژوهشی و فناوری منطقه 9 گفت: منطقه 9 کشور با در اختیار داشتن 19 دانشگاه و 5 پارک علم و فناوری به عنوان یکی ازبزرگ ترین مناطق 9 گانه وزارت علوم محسوب می شود.
وی با بیان اینکه قرار گرفتن نشست های هماهنگی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری در یک مجموعه از برنامه های جدید وزارت علوم است، خاطر نشان کرد: لزوم ایجاد شورای هماهنگی روابط عمومی مخصوص و ویژه پارک های علم و فناوری و پژوهشگاه ها در زیرمجموعه شورای هماهنگی اصلی در برخی ازمناطق احساس می شود .
مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اینکه منطقه بندی در کشور در تمام حوزه های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی ، روابط عمومی و ... به صورت یکسان اعمال می شود، یادآور شد: دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه ها ، مراکز پژوهشی و فناوری به صورت انتخابی از سوی مدیران روابط عمومی  مراکز آموزش عالی انجام می شود.
دکتر بروجردی ایجاد هماهنگی بین برنامه های وزارت علوم در حوزه اطلاع رسانی و تبلیغات با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را دلیل ایجاد شورای هماهنگی روابط عمومی مناطق در این حوزه دانست و ادامه داد: انعکاس خبرهای وزارت علوم در پایگاه های اطلاع رسانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی زمینه های اطلاع رسانی به موقع جامعه علمی و دانشگاهی ، به اعضای هیئت علمی و دانشجویان در خصوص برنامه های این وزارت خانه خواهد شد.
دکتر بروجردی از ضرورت برگزاری آموزش های ضمن خدمت برای مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خبر داد و گفت: دانشگاه علامه طباطبایی از مهرماه سال آینده اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد روابط عمومی خواهد کرد .
وی همچنین به تدوین آیین نامه  ارتقای روابط عمومی دانشگاه ها ، مراکز پژوهشی و فناوری اشاره کرد و گفت : این آیین نامه توسط اداره کل لوایح ، تدوین و تنقیح قوانین و مقررات وزارت علوم بررسی شده است و در صورت امضای این آیین نامه از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به دانشگاه ها ، مراکز پژوهشی و فناوری سراسر کشور ابلاغ می شود.
همچنین در این نشست با رای اکثریت مدیران روابط عمومی دانشگاه ها ، مراکز پژوهشی و فناوری منطقه 9 کشور ، دکتر حسن دلبری به عنوان دبیر این شورا انتخاب شد .
گفتنی است دانشگاه ها ، مراکز پژوهشی و فناوری مستقر در استان های خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خراسان جنوبی و سمنان منطقه 9 کشور را تشکیل می دهند .