نشست شورای فرهنگ عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی، صنعتی وفناوری پیشرفته با موضوع بررسی شخصیت حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد

۲۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۰ کد : ۱۵۳۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۷
نشست شورای فرهنگ عمومی ماهان با هدف بررسی امورات فرهنگی و چهارمین یادواره عاشورایی با موضوع شخصیت حضرت امام حسین علیه السلام در دانشگاه تحصیلات تکمیلی، صنعتی وفناوری پیشرفته  با حضور امام جمعه، د...
نشست شورای فرهنگ عمومی ماهان با هدف بررسی امورات فرهنگی و چهارمین یادواره عاشورایی با موضوع شخصیت حضرت امام حسین علیه السلام در دانشگاه تحصیلات تکمیلی، صنعتی وفناوری پیشرفته  با حضور امام جمعه، دکتر میرزایی  بخشدار و دیگر اعضای شورا  در پردیس دانش ماهان این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی، صنعتی وفناوری پیشرفته در نشست شورای فرهنگ عمومی بخش ماهان با عرض خیرمقدم به اعضا این شورا اظهارداشت: با توجه به اینکه  ابعاد حماسی وعاطفی حماسه بزرگ عاشورا مورد توجه زیادی قرار دارد این دانشگاه وظیفه خود می داند تلاش کند ابعاد تاریخی وعقلانی این حادثه بزرگ نیز مورد بررسی قرار گیرد.
دکترمحمدمیرزایی افزود: درسال گذشته با همفکری روحانیان دانشگاهی از جمله حجت السلام صباحی مقررشد سمینار علمی در سطح کشور به کمک دکتر آئینه وند دانشمند بزرگ کشور وسایر بزرگان در زمینه تاریخ اسلام برگزار کنیم که متاسفانه به علت فوت وی مقدور نشدولی با این وجود در آینده نزدیک یک همایش یک روزه ای در دانشگاه برگزار خواهدشد.
امام جمعه ماهان با اشاره  به تاثیر انقلاب اسلامی در جهان گفت: منشا تاثیر انقلاب برگرفته از قیام عاشورا و کربلا می باشد.
حجت الاسلام محمدزاده با اشاره به اینکه دشمنان در زمینه قیام عاشورا در حال برنامه ریزی می باشند افزود: دشمنان سعی دارند مردم در ایام محرم صرفا عزاداری کنند ، پیام ها و آموزه های قیام امام حسین را نیاموزند.
وی با اشاره به راه اندازی شبکه های انگلیسی  برای تبلیغ و به وجود آوردن یک شیعه خوابیده ، خاطر نشان کرد: وظیفه ماست که شخصیت امام حسین (ع) و پیام ها و آموزه های قیام را به جوانان بشناسانیم .
حجت الاسلام محمد زاده رنگ باختن معنویات در جامعه ، کم شدن یاد خدا و عشق وعلاقه به اهل بیت ، بی توجه شدن انسان ها به عبادات مخصوصا نماز و به دنبال خوشگذرانی را از دلایل عمده  جامعه ای دانستند که امام زمان خود را به شهادت میرساند.
دکتر فدایی ،معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز در ادامه اظهار داشت : چهارمین یادواره عاشورایی  با موضوع شخصیت حضرت امام حسین (ع)  توسط دانشگاه تحصیلات تکمیلی، صنعتی وفناوری پیشرفته برگزار می شود .
وی گفت : این یادوراه  در دو بخش ادبی  شامل مقاله ، شعر و داستان کوتاه  و بخش هنری شامل عکس ، نقاشی و گرافیک برگزار می شود و  در این یادواره 3 مقاله برای ارائه و 12 شعر انتخاب شده اند.
گفتنی است یادواره عاشورایی چهارشنبه 4/9/94 ساعت 8 و 30 دقیقه  در سالن همایش دانشگاه برگزار می شود.