دبیرشانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری تفاوت های برگزاری این دوره از نمایشگاه را تشریح کرد

۲۱ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۹ کد : ۱۵۳۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۹۶
دکتر مجید متقی طلب دبیر شانزدهمین  نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری با تبیین شیوه برگزاری این نمایشگاه گفت:مهمترین ویژگی این دوره از نمایشگاه نسبت به گذشته این است  که محصولات و فناوریهای ...
 دبیرشانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری تفاوت های برگزاری این دوره از نمایشگاه را تشریح کرد
دکتر مجید متقی طلب دبیر شانزدهمین  نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری با تبیین شیوه برگزاری این نمایشگاه گفت:مهمترین ویژگی این دوره از نمایشگاه نسبت به گذشته این است  که محصولات و فناوریهای عرضه شده در آن ، براساس شاخص سطح آمادگی فناوری (TRL) ارزیابی و طبقه بندی خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی در نشست هماهنگی برگزاری هفته پژوهش و فناوری که با حضور معاونان پژوهش و فناوری دانشگاهها،پزوهشگاهها و پارک های علم و فناوری برگزارشد گفت : پس از ثبت نام متقاضیان شرکت در نمایشگاه  دستاوردهای پژوهش و فناوری، محصولات و فناوریها براساس شاخص سطح آمادگی فناوری (TRL) و توسط نرم افزار هوشمند طبقه بندی شده و فناوریهایی که در سطح ششم این شاخص قرار بگیرند به بازاریاب های فناوری معرفی می شوند که از هم اکنون تا پایان نمایشگاه برای این فناوریها بازاریابی کنند.
وی افزود:متقاضیان فناوری،خریداران دانش و سرمایه گذاران نیز در سایت فن بازار ملی ثبت نام کرده و پس از بررسی درخواست آنها،این تقاضا از طریق سایت فن بازار اطلاع رسانی شده و با حمایت واحد بازاریابی فناوری،مذاکره با فناوران و عقد قرداد در نمایشگاه فن بازار صورت خواهد گرفت.
دکتر متقی طلب اظهار داشت :تقویت و تسهیل تبادل فناوری،حمایت از عرضه دانش فنی و فناوری،تامین نیازهای فناوری جامعه، بهره گیری از فنون تجاری سازی و آموزش آن به پژوهشگران و دانشگاهها و فراهم کردن زمینه انتقال و انتشار دانش و فناوری از اهداف نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری است که در زمینه انتقال همکاری در فن بازار امسال شاهد برگزاری استندآپ توسط تیم های فعال و همکار صنایع یزرگ اروپایی خواهیم بود.
وی افزود: از دیگر ویژگیهای  برنامه هفته پژوهش و فناوری امسال ، ادغام برنامه برگزاری هفته پژوهش و فناوری چند دستگاه اجرایی بزرگ از جمله وزارت صنعت و معدن  با وزارت علوم است که در همین راستا وزارت صنعت ، معدن وتجارت زمینه حضور بخش های توسعه و تحقیق صنایع و کارخانه های بزرگ را در نمایشگاه هفته پژوهش فراهم می کند و نیازهای پژوهشی زیر مجموعه خودرا نیز به دانشگاهها و مراکز پژوهشی معرفی خواهد کرد.
 دبیر شانزدهمین  نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری گفت: با توجه به همزمانی این نمایشگاه با نمایشگاه صنایع کامپیوتر و الکترونیک-الکامپ- مقرر شد سالن ویژه ای  با حضور شرکت های فعال شرکت کننده در نمایشگاه الکامپ و دانشگاههای فعال در حوزه فناوری اطلاعات تشکیل و زمینه معرفی پژوهش های دانشگاهها در این حوزه فراهم شود.
وی در پایان تاکید کرد: برگزاری مراسم هفته پزوهش و فناوری و نمایشگاه فن بازار در راستای اسناد بالادستی از جمله نقشه جامع علمی کشور است که در راهبرد کلان سوم فصل چهار این نقشه بر جهت دادن چرخه علم و فناوری و نوآوری به ایفای نقش موثرتر در اقتصاد تاکید شده است و در اقدام هشتم این سند بر ساماندهی فن بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی اشاره شده است.
گفتنی است: شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی ایران از 23الی 26آذرماه در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.