نشست رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور در دانشگاه فنی و حرفه ای

۲۶ آبان ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۱ کد : ۱۵۳۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۰
به مناسبت آغاز هفته کتاب و گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی و به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای با دعوت از دکتر صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ، نشستی با حضو...
به مناسبت آغاز هفته کتاب و گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی و به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای با دعوت از  دکتر صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ، نشستی با حضور رئیس ،معاونان و مدیران سازمان مرکزی و روسای مناطق ده گانه دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست دکتر شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ضمن معرفی دانشگاه با بیان ظرفیت ها و توانمندی های موجود، خواستار مساعدت و توجه بیشتر دولت به نیازها و ضروریت های دانشگاه شد.
در ادامه دکتر صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تبریک روز کتاب و کتابخوانی به بیان ضرورت ها و واقعیات جامعه برای ایجاد وحدت و همدلی در مسیر رشد و بالندگی کشور پرداخت و حمایت این سازمان را نسبت به ترویج و تجهیز کتابخانه های دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام کرد.
وی افزود: توسعه فرهنگی جوهره توسعه است و نباید آن را با سایر ابعاد توسعه موازی دانست و باید توجه داشت تا زمانی که در جامعه ایران توسعه فرهنگی اتفاق رخ ندهد، ما شاهد توسعه کشور نخواهیم بود.
دکتر صالحی امیری با بیان این موضوع که اگردر توسعه اقتصادی به مقوله توسعه فرهنگی توجه نشود نتیجه ای جز فساد و گسترش شکاف طبقاتی در جامعه دربر نخواهد داشت گفت: در توسعه سیاسی نیز اگر اخلاق مدنظرقرار داده نشود منجر به نابسامانی و تخریب درجامعه می شود.
وی تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که توسعه اجتماعی ریشه در توسعه فرهنگی دارد و انسان های با فضلیت می توانند فضلیت را در جامعه اشاعه بدهند و ادعا معیار کافی برای جامعه نیست.
دکتر صالحی امیری در خاتمه با اشاره به گنجینه نفیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: کتابخانه ها باید تولید کننده فرهنگ باشند و اندیشگاه فرهنگی نیزبه همین منظوردرکتابخانه ملی راه اندازی شده است.
گفتنی است در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه فنی و حرفه ای و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منعقد شد.