نشست رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با مسئولان جامعه المصطفی العالمیه

۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۹:۵۸ کد : ۱۵۳۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۲
دکترمسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی، با آیت الله اعرافی دیدار و از نزدیک با فعالیت های بین المللی المصطفی آشنا شد. به گزارش کل روابط عمومی وزارت علوم، ...
دکترمسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی، با آیت الله اعرافی دیدار و از نزدیک با فعالیت های بین المللی المصطفی آشنا شد.
به گزارش کل روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله اعرافی در دیدار دکترشفیعی، ضمن اشاره به برخی از فعالیت های جامعه المصطفی، کار صورت گرفته دراین نهاد را از مهم ترین فعالیت های بین المللی کشور ایران عنوان کرد و گفت: گستره ابعاد فعالیتی جامعه المصطفی درعرصه بین الملل را در مراکز دیگر دانشگاهی و حوزوی نمی توان یافت.
وی با تأکید براین که جامعه المصطفی یکی از مهم ترین قطب های علم دینی جهان است، افزود: این مجموعه با رویکرد تبیین معارف عقلانی و منطقی اهل بیت(علیهم السلام)، مهمترین قطب تولید فکر و اندیشه اسلامی و تربیت عالمان اسلامی به شمار می رود.
عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این که جامعه المصطفی به عنوان نهادی دینی ضمن صیانت از سنت های اصیل حوزوی از تجربیات روز جهانی درعرصه آموزش بهره گیری می کند، گفت: تأکید بر گفتمان انقلاب اسلامی که ضمن نهادینه سازی عنصر عقلانیت و منطق، بن مایه های فلسفی- عرفانی را مورد توجه قرار می دهد، از مهم ترین ویژگی های جامعه المصطفی به شمار می رود.
امام جمعه قم یادآورشد: جامعه المصطفی مبین گفتمانی از اسلام است که ضمن درک نیازهای دنیای معاصر، پاسخ های متناسبی را برای بشر امروز ارائه می کند.
رئیس جامعه المصطفی ارائه مباحث فرا مذهبی را از مهم ترین ویژگی های جامعه المصطفی عنوان کرد و ابرازداشت: در جامعه المصطفی، دانش پژوهان فقه را براساس رویکرد فقهی مذاهب خود فرا می گیرند.
آیت الله اعرافی تأکید بر فرهنگ تعامل و هم افزایی میان مذهب اسلام را از دیگر رویکردهای بین المللی جامعه المصطفی دانست و گفت: جامعه المصطفی با راه اندازی 10 قطب پژوهشی، به دستاوردهای ارزشمندی در حوزه تحقیقات اسلامی دست یافته است.
دکترشفیعی نیز دراین دیدار، ضمن تقدیر از فعالیت های جامعه المصطفی در نشر و تبیین معارف اهل بیت(علیهم السلام) در گستره جهانی، خاطرنشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری دوره های مشترک مهارتی و دانش افزایی، می تواند مباحث تخصصی در حوزه دانش های مهارتی را برای دانش آموختگان المصطفی در نمایندگی های داخل و خارج از کشور ارائه دهد.