نشست رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و روسای پنج دانشگاه جامع و فنی عراق

۳۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۸ کد : ۱۵۳۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۹
دکتر محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و روسای پنج دانشگاه جامع و فنی عراق در طی نشستی به بررسی زمینه های همکاری علمی بین المللی بین دانشگاه‌های متبوع خود پرداختند. به گزارش روابط عمومی وزارت ...
دکتر محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و روسای پنج دانشگاه جامع و فنی عراق در طی نشستی به بررسی زمینه های همکاری علمی بین المللی بین دانشگاه‌های متبوع خود پرداختند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در طی این نشست که با حضور روسای دانشگاه‌های نهرین، صنعتی، تکنولوژی بغداد، کربلا، دانشگاه سلیمانیه از اقلیم کردستان عراق و مدیرکل پژوهش وزارت علوم عراق برگزار شد طرفین توانایی های دانشگاه های متبوع خود را معرفی کردند.
دکتر محمد اخباری همچنین آمادگی دانشگاه جامع علمی کاربردی جهت برگزاری دوره های عالی مهارتی مختلف مورد نیاز جامعه عراق را با همکاری دانشگاه های این کشور اعلام کرد.
وی با اشاره به تجربه و توانایی دانشگاه جامع علمی کاربردی در برگزاری دوره های کاربردی جوش، تعمیر و نگهداری آسانسور، تعمیر و نگهداری هواپیما، تجهیزات پزشکی، نفت و گاز، تولید قارچ، تولید گیاهان دارویی، مهمانداری هواپیما، امور حج و زیارت، آشپزی ایرانی، فرش دستباف، تراش سنگهای قیمتی، امداد و سوانح و آتش نشانی، برگزاری این دوره ها در عراق را زمینه ساز اشتغال‌زایی در این کشور خواند.
وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی در زمینه برنامه ریزی درسی رشته های دانشگاهی مهارتی دارای تجربیات گسترده و ارزشمندی بوده و دانشگاه های عراقی خواستار ایجاد و گسترش این نوع از آموزش ها می توانند از تجربیات دانشگاه جامع علمی کاربردی بهره ببرند.
در این نشست دکتر ماجد حمید مجید رئیس دانشگاه التفنیه الوسطی (Middle Technical University) که دارای نظام آموزشی و اهدافی مشابه با دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد آمادگی و علاقه خود را به همکاری با این دانشگاه بویژه در زمینه برنامه ریزی درسی اعلام کرد.
گفتنی است در پایان این نشست مقرر شد تا تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه های سلیمانیه کردستان و دانشگاه التفنیه الوسطی در آینده ای نزدیک تهیه و در سفر آینده رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به عراق امضا شود.