نشست رئیس دانشگاه شهرکرد با نماینده‌ مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۴ کد : ۱۵۳۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۶۴
دکتر شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد با دکتر نوریان نماینده‌ مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شامحمدی به همراه اعضای هیئت رئ...
نشست رئیس دانشگاه شهرکرد با نماینده‌ مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی
دکتر شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد با دکتر نوریان نماینده‌ مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شامحمدی به همراه اعضای هیئت رئیسه و تعدادی از خیرین حامی این دانشگاه با دکتر نوریان، نماینده‌ مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
دکتر شامحمدی در این دیدار ضمن ارائه‌ گزارشی از وضعیت آموزشی، پژوهشی و عمرانی دانشگاه، نکته‌ شاخص آموزشی این دانشگاه را بالا بودن 14 درصدی دانشجویان تحصیلات تکمیلی نسبت به برنامه‌ پنجم توسعه‌ کشور عنوان کرد و افزود: برنامه‌ی راهبردی این دانشگاه حرکت به سمت کیفی‌سازی و کارآفرینی است که برای تحقق این مهم علاوه بر تلاش مجموعه‌ی دانشگاهیان نیازمند توجه و حمایت مسئولان استان هستیم.
رئیس دانشگاه شهرکرد کسب رتبه‌ نخست دانشکده‌ کشاورزی و منابع طبیعی این دانشگاه به لحاظ کیفیت و کمیت پ‍ژوهش‌های علمی و رشد 100 درصدی تولید مقالات را از جمله ثمرات تلاش دانشگاهیان این دانشگاه عنوان کرد و گفت: پیشرفت دانشگاه در این زمینه نشانگر صرف بودجه دانشگاه شهرکرد در مسیر صحیح می‌باشد و عزم و اراده دانشگاهیان را برای برداشتن گام‌های بلندتر استوار می‌کند.
رئیس دانشگاه شهرکرد از اعطای کرسی توسعه پایدار به این دانشگاه خبر داد و در ادامه گفت: راه‌اندازی مرکز شتابدهی و مرکز آپا  و همچنین اجرای طرح‌های مسئله محور از جمله برنامه‌های در دست اجرای دانشگاه شهرکرد جهت بهره‌گیری از پژوهش در راستای تحقق کارآفرینی و توسعه اقتصاد می‌باشد و معطوف کردن توجه دانشگاهیان جهت پیشبرد این اهداف ضروری است.
دکتر شامحمدی در پایان ضمن تأکید بر گسترش روابط دانشگاه شهرکرد و دستگاه‌های اجرایی خواستار حمایت هرچه بیشتر نمایندگان استان از این دانشگاه شد.