نشست رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با اعضای هیئت علمی به مناسبت هفته دولت

۱۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۳ کد : ۱۵۳۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۵
هم زمان با هفته دولت دکتر مهدی نکومنش، رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در نشستی با اعضای هیئت علمی به بیان مسائل مربوط به این حوزه پرداخت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی در ابتدای سخ...
هم زمان با هفته دولت دکتر مهدی نکومنش، رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در نشستی با اعضای هیئت علمی به بیان مسائل مربوط به این حوزه پرداخت.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی در ابتدای سخنانش ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت گفت :  ما در همه مسائل احتیاج به همفکری با اعضای هیئت علمی داریم و این هفته بهانه خوبی برای برگزاری این نشست است.
 وی با اشاره به دستاوردهای پژوهشگاه طی دو دهه اخیر اظهار داشت: آنچه آمارهای ارتباط با صنعت نشان می‌دهد اینست که یک سوم پروپوزال‌ها و پیشنهادهای علمی  به قرارداد انجامیده است و این آمار خوبی است. اما مطلب اصلی در مورد وضعیت فعلی پژوهشگاه است. پژوهشگاه چلیمر و پتروشیمی ایران موسسه‌ای پژوهشی با توانمندی های بالقوه بسیار است ولی هنوز نتوانسته‌ایم همه ی این توانمندی ها را به فعل برسانیم و این به ساختار پژوهشگاه برمی‌گردد.
دکتر نکومنش در ادامه گفت : در حقیقت دستاوردهای خوبی داشتیم اما این دستاوردها چیزی نیست که توقع عموم مردم را در بیرون پژوهشگاه برآورده سازد. ما باید به یک تحول ساختاری دست پیدا کنیم تا نقاط ضعف را برطرف کرده در جهت رفع نیازهای واقعی کشور گام برداریم.
وی با اشاره به این نکته که برای حرکت در این مسیر نیاز به همدلی و همراهی هیئت علمی است، افزود: ما باید یک تکالیفی تعیین کنیم و پایش و بررسی کنیم و در صورت ضعف در اجرا، باید تغییرات ایجاد شود. قالب برنامه استراتژیک پژوهشگاه ریخته شده است. در قالب این برنامه وظایفی برای مدیران، اعضای هیئت علمی و سایر ارکان پژوهشگاه تدوین شده و ما ناگزیریم به سمت تخصصی شدن حرکت کنیم و برای آن برنامه ریزی کنیم. یک سازمان پیشرفته علمی باید مسیرش را مشخص کند و برای آن برنامه‌ریزی کند. در این مسیر شورای پژوهشگاه فعال خواهد شد و پذیرای نظرات   و پیشنهادات خواهد بود.
سپس اعضای هیئت علمی به بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه استراتژیک پژوهشگاه پرداختند.
گفتنی است، پیش از شروع جلسه اعضای هیات علمی نشریه IPJ به دلیل رشد 45 درصدی ضریب تاثیر این مجله از دکتر نکومنش لوح تقدیر دریافت کردند.