نشست دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی کشورهای اسلامی در حال توسعه با اعضای هیئت علمی دانشگاه اردکان

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۴ کد : ۱۵۳۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۸
گردهمایی اعضای هیئت علمی دانشگاه اردکان با حضور دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی کشورهای اسلامی در حال توسعه برگزار شد به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیدعلی محمد موسوی دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی...
گردهمایی اعضای هیئت علمی دانشگاه اردکان با حضور دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی کشورهای اسلامی در حال توسعه برگزار شد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیدعلی محمد موسوی دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی کشورهای اسلامی در حال توسعهD8 در سفر خود به اردکان ضمن بازدید از بافت تاریخی اردکان در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه اردکان که با حضور آسایش رئیس شورای اسلامی شهر و حجت الاسلام حسینی پور عضو شورای اسلامی شهر برگزار شد سخنرانی کرد.
در ابتدای این جلسه دکتر غفوری چرخابی رئیس دانشگاه اردکان سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی را گرامی‌ داشت و برپاسداشت راه شهدا تأکید کرد.
وی تعدادی از علما و فقهای اردکان را برشمرد و عالم پروری را از ویژگی های بارز این خطه عنوان کرد،معرفی اجمالی دانشگاه اردکان و بیان وضعیت آموزشی آن از دیگر محورهای سخنان رئیس دانشگاه اردکان بود.
در ادامه  دکتر سیدعلی محمد موسوی دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی کشورهای اسلامی در حال توسعه ضمن گرامی‌داشت مناسبت های خرداد ماه به ویژه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمهشر، از مقام شامخ شهدا تجلیل کرد.
این رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس از علما و فضلای اردکان نیز به نیکی یاد کرد و گفت: اردکان شخصیت های بزرگی را در خود پرورش داده که در عرصه ملی و بین المللی تأثیر گزار بوده اند و امروز نیز بایستی این فرهنگ غنی را پاس داشت.
دکتر موسوی سپس به تاریخچه شکل گیری سازمان همکاری کشورهای اسلامی در حال توسعه پرداخت و خدمات مرحوم اربکان نخست وزیر وقت ترکیه و برخی از مقامات کشورمان در راه اندازی این سازمان را تشریح کرد.
وی اصل وجودی تأسیس D8 را حمایت از مردم فلسطین عنوان کرد و به آسیب شناسی ادامه فعالیت های این سازمان بین المللی پرداخت.
دکتر موسوی شرایط دیپلماسی کشورمان را در حال حاضر خوب ارزیابی و اظهار امیدواری کرد شاهد استفاده از فرصت های پیش آمده در عرصه بین المللی باشیم.
بیان وضعیت دانشگاهی و آموزش عالی کشورهای عضو D8از جمله دیگر مطالبی بود که دکتر موسوی به آنها پرداخت و گفت: استان یزد و اردکان توانمندی خوبی در جذب دانشجوی خارجی و تقویت صنعت توریسم دارند و توجه به مزیت نسبی منطقه و ارائه طرح های پژوهشی کاربردی و موثر در حوزه های مختلف از جمله محورهای دیگر سخنرانی دکتر موسوی بود.