نشست دانشگاهیان علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با آیت الله طبرسی به‌مناسبت هفته وحدت حوزه ودانشگاه

۳۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۹ کد : ۱۵۳۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۲
آیت‌الله طبرسی نماینده ولی‌فقیه درمازندران در نشست علما و استادان دانشگاه به‌مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه ، گفت: به مسئله وحدت بین حوزه و دانشگاه دراستان مازندران توجه ویژه‌ای شود. به گزارش روابط عم...
آیت‌الله طبرسی نماینده ولی‌فقیه درمازندران در نشست علما و استادان دانشگاه به‌مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه ، گفت: به مسئله وحدت بین حوزه و دانشگاه دراستان مازندران توجه ویژه‌ای شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت‌الله طبرسی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) بارها درباره برقراری این وحدت تأکیدات فراوانی داشته‌اند، گفت: با وحدت بین این دو نهاد بسیاری از پیچیدگی‌های انجام امور حل و فصل خواهد شد.
وی با بیان اینکه وحدت بین حوزه و دانشگاه سبب تقویت روند علمی کشور می‌شود، افزود: وحدت بین حوزه و دانشگاه باید نزدیک باشد تا برای جامعه اثرگذار باشد.
آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه دشمن درجهت تخریب فضای بین حوزه و دانشگاه برنامه ریزی کلان و دقیقی انجام داده‌اند، گفت: وحدت بین حوزه و دانشگاه از ورود نفوذ دشمنان درکشور جلوگیری می‌کند.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در 7 اسفند ماه سال جاری درکشور، افزود: مردم ایران اسلامی باحضور پرشور خود درانتخابات تمام توطئه‌های شوم دشمن را خنثی خواهند کرد.
نماینده ولی‌فقیه درمازندران با اشاره به وجود مراکز علمی متعدد در این استان، تصریح کرد: باتوجه به وجود استعدادهای فراوان علمی در استان مازندران به عنوان قطب علمی در کشورمحسوب می‌شود.
دراین نشست دکتربهمنیار رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری ضمن گرامی داشت هفته وحدت حوزه ودانشگاه گفت: خوشحالیم درکشوری که مردمانی غیور و پر توان و پر تلاش دارد  و در استانی که دارای جوانان علاقه مند و مستعد درهمه عرصه ها می باشد زندگی می کنیم.
وی افزود: تعداد مراکز علمی  و دانشجویان درمازندران بالاتر از میانگین کشوری است.
دکتربهمنیار با اشاره به وجود 4.5 میلیون دانشجو در کشور، گفت: از این تعداد حدود 250 هزار نفر درمراکز علمی استان مازندران مشغول تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری درسخنانش گفت: باید توجه داشت جوانان ما توانستند انقلاب را بیافرینند و درهشت سال دفاع مقدس سهم استان مازندران خیلی پررنگ بوده است و امروز جوانان مازندرانی درعرصه های علمی، فرهنگی و ورزشی افتخار آفرینی می کنند.
وی دراین مراسم به معرفی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری  پرداخت و عنوان داشت: راهکار عملی برای وحدت بین حوزه و دانشگاه باید طراحی کنیم .
دکتربهمنیار ضمن اشاره به وحدت حوزه و دانشگاه که موجب تقویت روند علمی کشورمی شود، گفت: بایداین دو قشر درجهت پایداری انقلاب  با نشست‌های کاربردی  و راندمان بیشتر به پیش بروند.