نشست خبری سیزدهمین کنفرانس آمار ایران در دانشگاه شهیدباهنر برگزار شد

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۷ کد : ۱۵۳۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۳
نشست خبری سیزدهمین کنفرانس آمار ایران، در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان، برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احتشام زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید باهنر ...
نشست خبری سیزدهمین کنفرانس آمار ایران، در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احتشام زاده  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان در این نشست، ضمن گرامیداشت 26 مرداد  سالروز ورود آزادگان به کشور گفت: همایش ها پل ارتباط جامعه و دانشگاه هستند فلسفه وجودی برگزاری همایش به نقشی است که دستاوردهای دانشگاه در جامعه می توانند ایفا کنند، در این همایش جمعی از متخصصان یافته های پژوهشی شان را ارائه می کنند.
وی با بیان اینکه همایش ها، زمان و مکان مناسبی هستند که جامعه از آخرین دستاوردها مطلع شود و برحسب نیازشان از آن دستاوردها استفاده کنند اظهار داشت: آن چیزی که باید در یک همایش مد نظر قرار گیرد این است که همایش نباید محلی  و  فقط برای حضور دانشگاهیان باشد بلکه افراد حقیقی و حقوقی نیز بتوانند در این همایش ها شرکت کنند و برحسب نیازشان بهره ببرند .
دکتر احتشام زاده افزود: دانشگاه شهید باهنر از سال 1354 تا به امروز بیش از پنجاه همایش علمی معتبر در سطح ملی، چهار کنفرانس بین المللی برگزار کرده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان نقش آمار را در تصمیم گیری های صحیح در خصوص مقولات کشوری مهم دانست و گفت: تنظیم برنامه ها در تمام مقولات بدون استفاده از آمار امکان پذیر نخواهد بود.
در ادامه دکتر فدایی رئیس دانشکده ریاضی دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: دانشکده ریاضی یکی از مهم‌ترین دانشکده ها در حوزه آمار است، تبادل علمی و ارائه دستاوردهای تحقیقاتی همکاران دانشگاهی در سراسر کشور پایه گذار چنین کنفرانس هایی است، ارتباطات علمی یکی از جایگاه های سازنده پژوهشی و علمی درکشور است این ارتباطات یک ارتباطات بین المللی است یکی از جایگاه هایی که می توانند این  ارتباطات را تنگاتنگ کند، برگزاری کنفرانس آمار است.
وی با اشاره به اینکه  باتوجه به شناختی که انجمن آمار ایران از وضعیت علمی بخش آمار دانشگاه داشته است پیشنهاد سیزدهمین کنفرانس را به بخش آمار دانشگاه شهید باهنر داده اند خاطر نشان کرد: سیزدهمین کنفرانس آمار باید  نسبت به 12 کنفرانس گذشته غنی تر باشد.
دکتر مددی در خصوص نحوه برگزاری و مقدمات کار این کنفرانس اظهار داشت: مقدمات کار از سال 91 انجام شده، کارهای کمیته علمی از سال گذشته شروع و تعداد 500 مقاله ارائه شده است و تعدادی از بین این مقالات انتخاب و به کنفرانس معرفی می شوند، 220 مقاله مورد بحث قرار می گیرند و 120 مقاله به صورت پوستر ارائه می شوند.
وی تصریح کرد: در طول برگزاری کنفرانس، 12 نشست خبری داریم و یکی از نشست ها مربوط به آمار رسمی است و  دو میزگرد که یکی از آنها مربوط به سرشماری سال 95 است. این میزگرد با همکاری کنفرانس آمار برگزار می شود که قریب به 600 نفر در این کنفرانس شرکت خواهند کرد و تعداد 20مدعو خارجی از کشورهای اروپایی؛ ایتالیا، فرانسه، نروژ، یونان، سوئیس، انگلیس، لهستان، بلغارستان، اسلونی و کشورهای آسیایی مالزی و تایوان  دعوت شده اند و از کانادا و آمریکا شرکت کننده خواهیم داشت.
دکتر مددی همچنین از برگزاری دو کارگاه تخصصی (در تاریخ های دوم تا چهارم شهریور) در زمان برگزاری کنفرانس خبر داد و گفت: در نظر داریم با همکاری آموزش و پرورش همایش یک روزه ای در تاریخ اول شهریور داشته باشیم و مراسمی تحت عنوان پیشکسوت برگزیده خواهیم داشت که امسال دکتر پاشا از دانشگاه خوارزمی به عنوان پیشکسوت برگزیده، انتخاب شده است
وی همچنین از حضور متخصصان آمار از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و شرکت آب و فاضلاب خبر داد و افزود: خروجی کنفرانس ماحصل کارهای پژوهشی همکاران ما در کشور است.
گفتنی است در این نشست خبری، دکتر احتشام زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر فدایی رئیس دانشکده ریاضی، دکتر مددی دبیر علمی کنفراس و رئیس همایش و دکتر تاتار، بنیان گذار بخش آمار حضور داشتند.