نشست خبری رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۹ کد : ۱۵۲۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۳
نشست خبری رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی باحضور خبرنگار مرکز صدا و سیما ،نمایندگان خبرگزاری های و روزنامه های استان همدان برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترفرامرز میرزایی رئیس دانشگاه...
نشست خبری رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی باحضور خبرنگار مرکز صدا و سیما ،نمایندگان خبرگزاری های و روزنامه های استان همدان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترفرامرز میرزایی رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی درسخنانی گفت : دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی مزین به نام شخصیتی است که یک چهره شاخص جهانی است و از این فرصت که یک فرصت مناسب برای شهرستان اسدآباد و منطقه است استفاده کافی بشود.
وی افزود : دانشگاه سیدجمال دومین دانشگاهی است که در استان سند راهبردی اش تصویب شده و دو برنامه راهبرد  5 ساله و 10ساله دارد.
دکترمیرزایی با بیان اینکه مهم ترین ضعف این دانشگاه در بخش بنیه مالی است، گفت :  وضعیت دانشگاه سیدجمال الدین  اسدآبادی در یک مقطع حساسی است که از مسئولان و خیرین و توانمندان شهرستانی، استانی و کشوری انتظار می رود کمک کنند تا دانشگاه بتواند چهره ای در خور و شخصی بنام سیدجمال الدین اسدآبادی یابد.
وی در ادامه گفت : این دانشگاه دارای 10 رشته کارشناسی اعم از: مهندسی عمران - نقشه برداری، مهندسی کامپیوتر- نرم افزار، مهندسی فناوری اطلاعات، الهیات- تاریخ و تمدن ملل اسلامی ، جغرافیا- آب وهواشناسی، علوم تربیتی- تکنولوژی آموزشی، مهندسی کشاورزی- طراحی فضای سبز، مهندسی کشاورزی- اقتصاد کشاورزی، تولیدات گیاهان دارویی و معطر، شیمی- شیمی فناوری اطلاعات و یک رشته درمقطع کارشناسی ارشد با عنوان شیمی - شیمی معدنی می باشد.
رئیس دانشگاه سید جمال الدین اسد آبادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : مهم ترین کاراین دانشگاه درسال 1394 برگزاری مناقصه، تعیین پیمانکار و آغاز پروژه ساخت ساختمان دانشکده فنی مهندسی بوده که افتتاح و بهره برداری از فاز اول آن درمهرماه سال جاری خواهد بود و تا کنون بیش از40 درصد رشد فیزیکی داشته که یک ساختمان استاندارد و هوشمند است.
وی افزود : دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی در سند راهبردی خود 4 دانشکده خواهد داشت که شامل: دانشکده اقتصاد و مدیریت اجتماعی، دانشکده فنی مهندسی،دانشکده علوم اسلامی ودانشکده زبان های خارجی می باشد.
گفتنی است باتوجه به نام گذاری استان همدان درسال 1395 ازسوی استاندار به نام سیدجمال الدین اسدآبادی دراسفند ماه سال جاری یک همایش ملی به نام میراث سید جمال الدین اسدآبادی و آینده جهان اسلام برگزارخواهد شد که دبیرخانه علمی آن به عهده این دانشگاه می باشد.

( ۱ )