نشست تخصصی فن بازار در دانشگاه رازی برگزار شد

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۱ کد : ۱۵۲۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۲
نشست تخصصی فن بازار منطقه ای استان کرمانشاه با حضور مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه، مسئول بازار دارایی فکری فن بازار ملی ایران، مدیر ارزیابی شرکت بوم رنگ هم آرا و جمعی از استادان و دانشجویان د...
نشست تخصصی فن بازار منطقه ای استان کرمانشاه با حضور  مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه، مسئول بازار دارایی فکری فن بازار ملی ایران، مدیر ارزیابی شرکت بوم رنگ هم آرا و جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه رازی در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست دکتر فرزاد ویسی رئیس ارتباط با صنعت دانشگاه رازی اظهار داشت: دانشگاه ها در دهه های 60 و 70 به دنبال تأمین نیروی انسانی و متخصص بودند و امروز دغدغه نیروی انسانی  متخصص  وجود ندارد و از این حیث کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد.
 وی گفت: از دهه 70 به بعد رویکرد پژوهش و در مسیر پژوهش محور حرکت کردن مورد توجه  قرار گرفته است که دانشگاه رازی در راستای این رویکرد از نظر علمی در کشور جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است.
دکتر ویسی تصریح کرد: کشور ایران با شتاب خوبی در زمینه مسائل پژوهشی حرکت کرده است.
وی گفت: دانشگاه رازی رتبه پانزدهم و شانزدهم در شاخص های مختلف پژوهشی را در کشور به خود اختصاص داده است.
 رئیس ارتباط با صنعت دانشگاه رازی خاطرنشان کرد: از نظر کسب و کار رتبه ایران از بین 150 کشور دنیا در رده 122 قرار دارد که این رتبه برای کشور ایران  ناامیدکننده است.
دکتر ویسی  هدف  از برگزاری کارگاه های آموزشی را آشنایی و آموزش استادان و دانشجویان جهت پژوهش محور کردن دانشگاه عنوان کرد و گفت: پژوهش ها باید در جهت رفع نیازهای جامعه باشد و دانشگاه ها به سمت کارآفرینی شدن حرکت کنند.
وی گفت: در آیین نامه های داخلی تلاش براین است که فعالیت های پژوهشی مبنی بر تقاضا های کشور ودر زمینه های نوآوری و فن آوری صورت پذیرد.
در ادامه مهندس کردستان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمانشاه گزارشی از توسعه فن بازار استان کرمانشاه ارائه کرد و گفت: جایگاه صنعتی فن بازار در استان کرمانشاه به عنوان یک شبکه ملی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در اسفندماه1394 مجوز رسمی خود را از فن بازار ملی ایران دریافت کرد و شهرک های صنعتی به عنوان متولی فن بازار استان کرمانشاه انتخاب شد.
کردستانی افزود: برای تحقق فن بازار استان کرمانشاه نیاز به همکاری استادان، نخبگان و مخترعان استان داریم.
وی بیان داشت: فن بازار یک شبکه ملی و ابزار قدرتمند برای توسعه فناوری استان و کشور است که می توان حلقه بین صنعت و دانشگاه باشد.
در پایان کارگاه آموزشی  بازار دارایی فکری و شرکت فرابورس توسط مهندس هاشمی مسئول بازار دارایی فکری فن بازار ملی ایران  و کارگاه باید و نبایدهای شرکت های دانش بنیان توسط مهندس شیخ لر مدیر ارزیابی شرکت بوم رنگ هم آرا برگزار شد.