دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری اعلام کرد: تمرکز برنامه های هفته پژوهش و فناوری سال جاری بر فناوری است

۲۷ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۳ کد : ۱۵۲۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۰۳
دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری گفت: تمرکز برنامه های هفته پژوهش و فناوری  سال جاری بر فناوری و نمایش محصولات با فناوری بالا و کاملا جدید  است .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جلال ب...
 دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری اعلام کرد: تمرکز برنامه های هفته پژوهش و فناوری سال جاری بر فناوری است
دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری گفت: تمرکز برنامه های هفته پژوهش و فناوری  سال جاری بر فناوری و نمایش محصولات با فناوری بالا و کاملا جدید  است .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جلال بختیاری در  جمع دبیران مناطق ده گانه  پژوهش و فناوری کشور  اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ،  در کلیه برنامه های هفته پژوهش و فناوری  شاهد ارتقای کیفیّت خواهیم بود و حداقل ارتقای کیفیّت نسبت به سال گذشته 20 درصد تعیین شده است.
وی افزود: از جمله برنامه های جدید هفته پژوهش و فناوری  سال جاری حضور  تعدادی از شرکت های دانش بنیان اروپایی و آسیایی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری است تا امکان مقایسه محصولات دانش بنیان داخلی و تبادل نظر بین فناورران و متخصصان ایرانی و خارجی فراهم شود.
مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم گفت: اختصاص فضای مستقلی  برای سرمایه گذاری فناوری ، بورس ایده و عقد قرارددادهای تجاری در محل نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری پیش بینی شده است.
دکتر بختیاری  با تاکید بر اینکه رونمایی از محصولات جدید در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری توسط مسئولین محدود به محصولات با کیفیّت بالا و ویژه خواهد بود گفت: با همه دستگاههای اجرایی و مسئولان استانی برای حضور موثرتر در برنامه های هفته پژوهش و فناوری   هماهنگی شده است.
گفتنی است هفته پژوهش و فناوری  از تاریخ 22 /9/95  آذرماه   تا   28/9/95 آذرماه برگزار می شود ، همچنین هفته پژوهش و فناوری استانها از تاریخ 14/9/95 شروع می شود. 

​​