نشست تخصصی اقیانوس شناسی و فناوری های نوین دریایی در دریای خزر برگزار شد

۲۴ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۱ کد : ۱۵۲۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۶
درنشست تخصصی اقیانوس شناسی و فناوری های نوین دریایی در دریای خزرکه با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهور...
درنشست تخصصی اقیانوس شناسی و فناوری های نوین دریایی در دریای خزرکه با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و همچنین انجمن مهندسی دریایی ایران و با حضور پرفسور روبرت نیگماتولین رییس موسسه اقیانوس شناسی «شیرشوف» روسیه و دکتر لو مرکلین عضو هیئت علمی و رئیس بخش چینه شناسی لرزه ای آن موسسه، مدیران و اعضای هیئت علمی پژوهشگاه و همچنین جمعی از نمایندگان سازمان های دریایی کشور،برگزار شد، همکاری دو جانبه در زمینه های پژوهشی، آموزشی و میدانی در اقیانوس شناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، هدف از برگزاری این نشست معرفی فعالیت های اقیانوس شناسی موسسه اقیانوس شناسی  روسیه و تبادل نظر تکنولوژی های نوین اقیانوس شناسی و همچنین بررسی چالش های اقیانوس شناسی در دریای خزر، عنوان شد.
در بخش دیگری از این نشست، پروفسور روبرت نیگماتولین و دکتر لو مرکلین از آزمایشگاه های پژوهشگاه بازدید و گزارش هایی از تجهیزات و فعالیت های میدانی و آزمایشگاهی توسط کارشناسان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی دریافت کردند.
گفتنی است در این نشست، تفاهم نامه همکاری دوجانبه در راستای برگزاری گشت های مشترک، تبادل دانشجو و همچنین همکاری های علمی، آموزشی و میدانی در حوزه اقیانوس شناسی بین پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و موسسه اقیانوس شناسی شیرشوف منعقد شد.