نشست پرسش و پاسخ دانشجویان با هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۰ کد : ۱۵۲۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۱
نشست پرسش و پاسخ دانشجویان با رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ، دراین دانشگاه برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست که دکتر نجفی نژاد رئیس دانشگاه علوم ...
نشست پرسش و پاسخ دانشجویان با رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ، دراین دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست که دکتر نجفی نژاد رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، حجت الاسلام والمسلمین نامدار مسئول دفترنهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه، دکترگالشی معاون اداری، مالی و توسعه منابع، دکتر سلطانی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر خزاعیان معاون پژوهش و فناوری، دکترهزارجریبی معاون دانشجویی و دکتر کاشانی نژاد معاون فرهنگی و اجتماعی حضور داشتند، پس از قرائت قرآن توسط یکی از دانشجویان، دکترنجفی نژاد به ایراد سخن پرداخت و گفت: در پی سیاست های دولت تدبیر و امید و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی برایجاد روحیه نشاط و بالندگی علمی درسطح دانشگاه ها، سعی کردیم طی سال گذشته شرایطی را فراهم کنیم که دانشجویان و اعضای هیئت علمی بتوانند با روحیه و فراغ بال به گسترش و تعمیق مسائل علمی درجامعه پرداخته و بتوانند نقش موثری را در توسعه کشور داشته باشند.
وی افزود: درسال گذشته و با بهره برداری ازکتابخانه مرکزی دانشگاه و مجتمع آموزش نظری(شهید چمران)، توانستیم تاحدودی از مشکلات فضای فیزیکی دانشجویان و اساتید را مرتفع کنیم.
دکترنجفی نژاد گفت: درتابستان گذشته، خوابگاه های دانشجویی در زمینه تأسیسات، اتاقها مورد تعمیرات اساسی قرارگرفتند تا بدین طریق فضای زندگی دانشجویی نیز مانند فضای آموزشی آنان با نشاط تر شود.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان درپایان تأکید کرد: سیاست دانشگاه درحال حاضر درحوزه آموزشی گسترش رشته های تحصیلات تکمیلی است که دراین زمینه در حال حاضر 50 رشته مقطع کارشناسی ارشد و 41 رشته درمقطع دکتری دردانشگاه دایرمی باشد و حدود 36 درصد آنان را را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می دهند.
در ادامه این نشست، نمایندگان تشکل های دانشجویی سوالات مختلفی را مطرح کردند که از سوی اعضای هیئت رئیسه پاسخ داده شد.
ازمهمترین سوالات، پیشنهادات و موارد مطرح شده می توان به: برنامه دانشگاه برای چهارسال آینده، دراولویت قرارگرفتن پروژه نیمه کاره استخر دانشگاه بمنظور بالابردن روحیه نشاط در بین دانشجویان، استفاده از محصولات تولید شده توسط دانشجویان با توجه به ماهیت کشاورزی رشته های دانشگاه، رسیدگی و توجه به مسئله حجاب و عفاف، کمبود فضای فیزیکی و بودجه برای کانون های فرهنگی و هنری و انجمن های علمی دانشجویی، کمبود تجهیزات کمک آموزشی، نظافت و استانداردسازی فضای آزمایشگاه ها، پایین بودن گرنت دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری نسبت به سایر دانشگاه ها، ایجاد مکانی دائمی برای برگزاری نمایشگاه ها اشاره کرد.
درادامه تعداد دیگری از دانشجویان، سوالات خود را به صورت کتبی و شفاهی مطرح کردند که ازآن جمله می توان به: افزایش میزان وام های دانشجویی، کمک به برگزاری ازدواج دانشجویی، اصلاح سیستم فاضلاب دانشگاه و خوابگاه، تخصیص بلیط استخر به صورت نیم بها برای دانشجویان اشاره کرد.