نشست بنیاد خیرین حامی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با نماینده ولی فقیه در استان‏ مازندران

۰۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱۰:۵۹ کد : ۱۵۲۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۳
اولین نشست بنیاد خیرین حامی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با نماینده ولی فقیه در استان  مازندران برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، آیت‌الله نورالله طبرسی در دیدار با مسئولان د...
نشست بنیاد خیرین حامی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با نماینده ولی فقیه در استان‏ مازندران
اولین نشست بنیاد خیرین حامی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با نماینده ولی فقیه در استان  مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، آیت‌الله نورالله طبرسی در دیدار با مسئولان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و خیران این حوزه اظهار کرد: دانشگاه کشاورزی آموزشکده‌ای بود که با تلاش‌های انجام شده به دانشگاه ارتقا یافت.
وی تصریح کرد: دانشگاه کشاورزی با توجه به عمر کوتاه علمی خود خدمات مناسبی در استان مازندران ارائه کرد که اقدامات این دانشگاه قابل تقدیر است.
نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اعلام اینکه باید تلاش شود که زمینه علمی این دانشگاه تقویت شود، افزود: برای توسعه فعالیت علمی دانشگاه نیاز به همت خیران و افراد اثرگذار هستیم.
وی با بیان اینکه از فعالان اقتصادی نیز برای رفع مشکل دانشگاه باید استفاده کرد، یادآور شد: توسعه علمی این دانشگاه برای رونق فعالیت کشاورزی استان نیز اثرگذار است، به همین دلیل  نیازمند مشارکت فعالان اقتصادی در این زمینه هستیم.
نماینده ولی‌فقیه در مازندران اظهار کرد: در کنار مشکلاتی که در استان وجود دارد، منابع مالی مناسبی نیز در استان داریم که از منابع مالی موجود برای رفع مشکلات استان باید استفاده شود.
در ادامه این نشست دکتر محمدعلی بهمنیار، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری نیز اظهار کرد: دانشگاه کشاورزی از نظر زمان تاسیس دانشگاه با ریشه و از لحاظ رشد علمی پویا است.
وی تصریح کرد: با وجود نوپا بودن، فعالیت علمی این دانشگاه چشمگیر است و در حال حاضر 400 دانشجو در مقطع دکتری در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و از ظرفیت علمی مناسبی برخوردار است.
دکتر بهمنیار به حضور 130 هیئت علمی که 120 نفر آن دارای دکتری هستند اشاره کرد و ادامه داد: ظرفیت علمی موجود این دانشگاه می‌تواند نیازهای علمی بخش کشاورزی کشور را تامین کند.
وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای توسعه علمی این دانشگاه نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: در حال حاضر به دلیل نوپا بودن دانشگاه، این مرکز علمی نمی‌تواند برای کشاورزی استان تصمیم‌گیر باشد ولی این ظرفیت در دانشگاه وجود دارد.