دانشگاهیان دانشگاه تبریز با انتشار بیانیه ای بر حضور خود و جامعه دانشگاهی در راهپیمایی 22 بهمن تاکید کردند

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۰ کد : ۱۵۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۳
دانشگاهیان دانشگاه تبریز با انتشار بیانیه ای با تاکید بر صیانت از اصل اصیل انقلاب و دستاوردهای برجسته آن، پاسداشت 22 بهمن و حمایت از سیاست اعتدال و تعامل سازنده دولت در عرصه های داخلی و خارجی، از تمام...
 دانشگاهیان دانشگاه تبریز با انتشار بیانیه ای بر حضور خود و جامعه دانشگاهی در راهپیمایی 22 بهمن تاکید کردند
دانشگاهیان دانشگاه تبریز با انتشار بیانیه ای با تاکید بر صیانت از اصل اصیل انقلاب و دستاوردهای برجسته آن، پاسداشت 22 بهمن و حمایت از سیاست اعتدال و تعامل سازنده دولت در عرصه های داخلی و خارجی، از تمام مردم ولایی ایران، بخصوص جامعه دانشگاهی دعوت کرد تا با شرکت یکپارچه خود در راهپیمایی 22 بهمن، عزم، اراده، عزت و عظمت ملت ایران را به منصه ظهور گذاشته و با آرمان های امام راحل عظیم الشان(ره) و مقام عظمای ولایت تجدید پیمان کنند .
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم، متن کامل این بیانیه به شرح زیرمی باشد:   

  دهه فجر طلیعه صبح آزادی و  22 بهمن، سالروز پیروزی نور بر تاریکی و غلبه ایمان و اعتقاد مردم آزاده و مسلمان ایران بر طاغوت زمان است؛ مردمی که با بذل جان و مال و فرزند، به حکومت جبّار 2500 ساله شاهنشاهی خط بطلان کشیدند.
      انقلاب اسلامی رفاه، آسایش، آزادی و توسعه و پیشرفت را برای ملت ایران به ارمغان آورد؛ همچنین چون نور امیدی بر دل های مظلومان عالم تابید و چونان درختی سایه گستر بر جهانیان تاثیر گذاشت. خیزش و بیداری های اسلامی، مقاومت مردم فلسطین و پیروزی های مقاومت در برابر صهیونیسم، همه و همه متاثر از انقلاب اسلامی ایران است.
امروز؛ اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف، مرهون تلاش¬های بی¬وقفه دانشگاهیان در عرصه های پژوهشی و رواج گفتمان علمی در کشور است که با دستاوردهای درخشان خود در زمینه های سلول های بنیادی، صنعت هوا و فضا، انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، تکنولوژی نانو، توان موشکی و دیگر فناوری های روز دنیا، کشورمان را به درجه¬ای از پیشرفت¬های علمی رهنمون ساخته¬اند که یک تنه با تمامی قدرت¬های جهان بر سر میز مذاکر بنشیند و با اقتدار از حق خود دفاع کند. 
سناریو ها و خیمه شب بازی های استکبار جهانی، ایجاد اختلاف میان مسلمانان، حمایت از گروه¬های تکفیری و ادعاهای دروغین حقوق بشر، همه ناشی اسلام هراسی و وحشت غرب از گرایش جوانان اروپا و آمریکا به اسلام است؛ حرکات زننده و شیطانی در توهین به مقدسات ادیان آسمانی نیز،  بنا به گواهی تاریخ، محکوم به شکست و در نهایت پیروزی از آن جبهه حق خواهد بود.
    دانشگاه تبریز ضمن تاکید بر صیانت از اصل اصیل انقلاب و دستاوردهای برجسته آن، پاسداشت 22 بهمن و حمایت از سیاست اعتدال و تعامل سازنده دولت در عرصه های داخلی و خارجی، تمام مردم ولایی ایران، بخصوص جامعه دانشگاهی را دعوت می کند تا با شرکت یکپارچه خود در راهپیمایی 22 بهمن، عزم، اراده، عزت و عظمت ملت ایران را به منصه ظهور بگذارند و با آرمان های امام راحل عظیم الشان(ره) و مقام عظمای ولایت تجدید پیمان کنند.