نشست استاندارهرمزگان با واحدهای فناور پارک درپارک علم و فناوری هرمزگان

۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۰ کد : ۱۵۲۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۴
جاسم جادری استاندار هرمزگان درپارک علم و فناوری هرمزگان گفت: هر کس شرکت دانش بنیان ایجاد کند خدمت بزرگی به کشور کرده است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جادری بر لزوم تبدیل علم به کالا و ایجاد ارتباط...
جاسم جادری استاندار هرمزگان درپارک علم و فناوری هرمزگان گفت: هر کس شرکت دانش بنیان ایجاد کند خدمت بزرگی به کشور کرده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جادری بر لزوم تبدیل علم به کالا و ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت تاکید کرد.
وی پس از رونمایی از محصولات دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان با حضور در نشست با شرکت ها و واحدهای فناور پارک، افزود: علت راه اندازی پارک های علم و فناوری این بود که این پارک ها پلی میان دانشگاه و صنعت باشند و ایده های خلق شده را تبدیل به کالا و به جامعه عرضه کنند.
استاندار هرمزگان گفت: نیروهای تحصیل کرده بسیاری در دانشگاه ها داریم که باید امکان کار برای آنها فراهم شود و با همت و پشتکار می توان ایده های خلاقانه آنان را به ثروت تبدیل کرد و دولت نیز نسبت به این موارد توجه دارد و کمک لازم را خواهد داشت.
جادری تصریح کرد: امروز هرکس شرکت دانش بنیان ایجاد و دراین موقعیت کاری به سود کشور پیش ببرد و برای جوانان اشتغال ایجاد کند، خدمت بزرگی کرده است و استادان دانشگاهی و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها باید در زمینه راه اندازی شرکت های دانش بنیان پیش قدم شوند.
استاندار هرمزگان گفت: محصولات دانش بنیان باید در بازار ارائه و به فروش برسند و در این زمینه نیاز است راهکارهای مناسب ارائه و کار تبلیغاتی انجام شود.
گفتنی است در مراسمی با حضور استاندار هرمزگان از محصولات دانش بنیان "تولید کودهای ارگانیک و پلیمرهای زیستی از جلبک های خلیج فارس" و " سامانه هوشمند برنامه ریزی هوشمند عملیات" در پارک علم و فناوری هرمزگان رونمایی شد و همچنین استاندار هرمزگان از فضای پارک و محصولات تولید شده توسط فناوران بازدید کرد.