نشست آشنایی با اهداف و فعالیت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در دانشگاه بیرجند برگزار شد

۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۴ کد : ۱۵۲۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۲
نشست آشنایی با اهداف و فعالیت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با حضور دکتر محمدحسین صادقی مشاور رئیس صندوق در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر صاد...
نشست آشنایی با اهداف و فعالیت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در دانشگاه بیرجند برگزار شد
نشست آشنایی با اهداف و فعالیت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با حضور دکتر محمدحسین صادقی مشاور رئیس صندوق در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر صادقی طی سخنانی کمک به تحقق توسعه اقتصاد دانش بنیان، تکمیل زنجیره ایده تا بازار، کاربردی کردن دانش و تجاری سازی نوآوری، دستاوردهای پژوهشی و اختراعات را از جمله اهداف تشکیل این صندوق برشمرد.
وی افزود : افزایش بهره وری و ارتقای کیفیت آموزشی در سطح دانشگاه‌های کشور باید در اهداف آموزش عالی مدنظر قرار گیرد.
مشاور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور، صنعت نرم افزار را صنعت سبز توصیف کرد و آن را دارای زمینه اشتغال فراوان برای استان‌هایی مانند خراسان جنوبی برشمرد.
وی اظهار داشت: توسعه اقتصادی با حضور فعال و پر رنگ دانشگاه‌ها محقق می‌شود و دانشگاه‌ها باید در جهت کیفی سازی آموزش‌ها و توانمندسازی فارغ التحصیلان تلاش کنند.
در این نشست همچنین رؤسا و نمایندگان دانشگاه‌های استان به بیان توانمندی‌های این دانشگاه‌ها در حوزه نوآوری و شکوفایی و ارائه پیشنهادهایی برای حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از طرح های نوآورانه پرداختند.
گفتنی است در این نشست جمعی از رؤسا، معاونان، مدیران و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های خراسان جنوبی حضور داشتند.