نخستین همایش ملی نقش مواد معدنی و ویتامین ها در تغذیه و سلامت انسان، دام، طیور و آبزیان در دانشگاه جیرفت برگزار شد

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۵ کد : ۱۵۱۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۳
نخستین همایش ملی نقش مواد معدنی و ویتامین ها در تغذیه و سلامت انسان، دام، طیور و آبزیان به مدت یک روز با همکاری دانشگاه جیرفت و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با حضور میهمانان داخلی و خارجی در دانشگاه جیرفت...
نخستین همایش ملی نقش مواد معدنی و ویتامین ها در تغذیه و سلامت انسان، دام، طیور و آبزیان به مدت یک روز با همکاری دانشگاه جیرفت و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با حضور میهمانان داخلی و خارجی در دانشگاه جیرفت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این همایش دکتر برومند، رئیس دانشگاه جیرفت، ضمن عرض خیرمقدم به حضار و میهمانان گرامی، اظهار داشت: مواد معدنی و ویتامین ها به عنوان دو عامل حیاتی مهم نقش بسزایی در سلامت انسان، دام، طیور و آبزیان و کنترل بیماری ها دارند.
وی همچنین گفت: یکصد مقاله برای داوری به دبیرخانه همایش ارسال شده بود که هیئت داوران و کمیته علمی از بین این مقالات 40 مقاله برتر را جهت ارایه به صورت سخنرانی و پوستر انتخاب کردند همچنین از چهار سخنران برجسته داخلی و خارجی به منظور بالا بردن سطح همایش دعوت شد که دو نفر از این سخنرانان از دانشگاه میلان ایتالیا و دو نفر دیگر از دانشگاه های تهران و علوم پزشکی کرمان هستند.
در ادامه پروفسور گیان ساکی، از سخنرانان مدعو این همایش، سطح علمی همایش را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: جنوب کرمان و شهرستان جیرفت دارای پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار خوبی در بخش های مختلف، به ویژه کشاورزی است.
این استاد دانشگاه میلان ایتالیا گفت: میزان علاقه مندی استادان و دانشجویان دانشگاه جیرفت به مباحث علمی و تحقیقاتی در سطح بالایی قرار دارد و این نقطه قوتی برای این منطقه مهم و استراتژیک است.
دکتر روح اله میرمحمودی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جیرفت و دبیر علمی همایش، ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران برگزاری این همایش اظهار داشت: در این همایش از بین مقالات ارسالی، 5 مقاله برتر به صورت سخنرانی و 4 مقاله برتر به صورت پوستر انتخاب شدند.
در ادامه دکتر علی کمالی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن تشکر از میهمانان و شرکت کنندگان در همایش در خصوص نقش و اهمیت مواد معدنی و تغذیه بر سلامت سخنرانی کرد .
دکتر پیرو بیانکو، دکتر نوروزیان و دکتر انصاری از دیگر سخنرانان این همایش بودند. در پایان همایش ضمن قرائت بیانیه مشترک مبتنی بر یافته های این همایش علمی از سخنرانان کلیدی و ارایه دهندگان مقاله با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.