نخستین نشست دانشگاه‌های منطقه 10کشور دردانشگاه شهیدچمران اهواز برگزارشد

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۲ کد : ۱۵۱۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۳
نخستین نشست دانشگاه‌های منطقه 10 کشور با موضوع تشکیل دبیرخانه این منطقه به صورت متمرکز، معرفی رابطان و طرح مشکلات دانشگاه‌ها، به میزبانی دانشگاه شهیدچمران اهواز برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علو...
نخستین نشست دانشگاه‌های منطقه 10 کشور با موضوع تشکیل دبیرخانه این منطقه به صورت متمرکز، معرفی رابطان و طرح مشکلات دانشگاه‌ها، به میزبانی دانشگاه شهیدچمران اهواز برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدرضا علم معاون دانشجویی دانشگاه شهیدچمران دراین نشست برگزارشد، گفت: منطقه 10 شامل دانشگاه‌های استان خوزستان است که درجلسات این منطقه مشکلات دانشگاه‌ها خصوصا در حوزه دانشجویی بررسی می‌شود.
وی با اشاره به راه‌اندازی دبیرخانه منطقه 10، افزود: دبیرخانه این منطقه نیز در دانشگاه شهیدچمران اهواز ایجاد شده و درحال فعالیت است.
دکترعلم با اشاره به اینکه یکی ازمشکلات دانشگاه‌های استان خوزستان بالا بودن هزینه‌های نسبت به سایر دانشگاه‌های کشور است، عنوان کرد: در نیمه اول سال و ورود دانشجویان، خوابگاه‌ها به تأمین وسایل سرمایشی نیاز دارند و در زمستان نیز تهیه سوخت وسایل گرمایشی از مشکلات استان است، که موجب افزایش هزینه‌ها می شود.
معاون دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز بیان کرد: اگر این شیوه هزینه کرد در دانشگاه‌های استان ادامه داشته باشد و درتخصیص اعتبارات نیز تغییری داده نشود، همچنان عقب‌ماندگی‌های دانشگاه‌های استان ادامه خواهد داشت.
دکترعلم به نصب دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی در خوابگاه‌های این دانشگاه اشاره کرد و گفت: به دلیل پایین بودن کیفیت آب آشامیدنی آب اهواز این دانشگاه 300میلیون تومان برای نصب این دستگاه های تصفیه آب هزینه کرد.
همچنین دراین نشست دکترحسن فرازمند معاون اداری و مالی دانشگاه شهیدچمران اهواز، گفت: با توجه به اهمیت دانشگاه‌های استان خوزستان در منطقه 10 و لزوم اقتصادی شدن فعالیت ها،  بسیاری از دانشگاه‌ها به سوی اقتصاد مبتنی بر دانش رفته‌اند.
وی افزود: یکی از برنامه‌های دانشگاه‌های منطقه 10 باید حرکت به سوی افزایش استقلال مالی و کاهش وابستگی به منابع دولتی باشد.
دکترفرازمند گفت: امروزه دانشگاه‌ها با چهار بازار دانش، تکنولوژی، کارآفرینی مبتنی بر دانش و فرا بازار روبرو هستند و براساس این بازارها باید در منطقه 10 تصمیماتی اتخاذ شود که با تصمیمات گذشته که از مرکز آمده، منطبق باشد.
دکتربابک محمدیان مدیردانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز نیز گفت: پیش از این دانشگاه شهیدچمران اهواز در منطقه پنج و سپس در منطقه هفت کشور قرار داشت و با توجه به اهمیت و نقش دانشگاه‌های استان خوزستان در منطقه اکنون با تشکیل منطقه‌ای جدید، مشکلات دانشگاه‌های استان به صورت مستقل از سایر دانشگاه‌های استان‌های دیگر بررسی می‌شود.
وی سپس درخصوص وضعیت دانشجویان ورودی جدید دانشگاه و اختصاص خوابگاه به این دانشجویان توضیحاتی را ارائه کرد.
گفتنی است دراین نشست که با حضور روسای دانشگاه‌ها و معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه 10 شامل دانشگاه های شهیدچمران اهواز، کشاورزی و منابع طبیعی رامین، صنعتی جندی‌شاپور دزفول، علوم و فنون دریایی خرمشهر، صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان و دانشگاه صنعتی شهدای هویزه برگزارشد، اعضا به بیان نظرات خود درباره مشکلات دانشگاه‌های درحوزه‌های مختلف پرداختند.