نخستین نشست تخصصی سخن‏گاه اندیشه های راهبردی ( سار) توسط موزه علوم برگزار می شود

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۹ کد : ۱۵۱۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۵
نخستین سلسله نشست های تخصصی طرح سخن‏گاه اندیشه های راهبردی (سار) هفتم خرداد در سالن همایش های خانه هنرمندان برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروژه ترویجی «سار» اخیرا با هدف توسعه اقتصاد ...
نخستین سلسله نشست های تخصصی طرح سخن‏گاه اندیشه های راهبردی (سار) هفتم خرداد در سالن همایش های خانه هنرمندان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروژه ترویجی «سار» اخیرا با هدف توسعه اقتصاد دانش بنیان و توجه به علم و فناوری، توسط موزه علوم و فناوری کلید خورد که در دو قالب اصلی: «تولید پادکست» و «برگزاری نشست های فصلی» فعالیت می کند.
این پروژه با تکیه بر اسناد راهبردی و بالادستی کشور که در آنها بر ایجاد الگوی اقتصاد دانش بنیانِ بومی و تقویت فرهنگ کسب و کار دانش بنیان تاکید شده، راه اندازی شد.
در نشست های فصلی سار، تعدادی از دانشمندان، پژوهشگران، اساتید، متفکران، هنرمندان، مدیران و کارآفرینان موفق حوزه اقتصاد دانش بنیان و همین طور کسانی که تجربه های نو وخلاقانه ای در حوزه های علم و فناوری دارند دعوت می شوند تا تجربیات و ایده های شان را با مخاطبان در میان بگذارند. همچنین بعد از هر نشست فایل های صوتی و تصویری سخنرانی ها در وبسایت سار به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می گیرد.
در «پروژه سار» موضوعاتی که عمدتا در فضای آکادمیک مورد بحث است، در دو دیدگاه جهان شمول و محلی مطرح و با استفاده از زبانی غیر رسمی و «رسانه صدا» در اختیار مخاطبان عمومی و غیر متخصص قرار می گیرد. به عبارتی در این پروژه همواره پرسش هایی مطرح و فرآیند یافتن پاسخ های مختلف به این پرسش ها با مخاطبان به اشتراک گذاشته می شود.
گفتنی است علاقمندان  می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت sar.irstm.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۸۸۵۱۴۵۲-021 تماس بگیرند.