نخستین جشنواره ایده های زیستی در دانشگاه شهیدچمران اهواز برگزارشد

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۷ کد : ۱۵۰۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۶
نخستین جشنواره ایده های زیستی در دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترابراهیم حاجی دولو معاون پژوهشی دانشگاه شهیدچمران اهواز درنخستین جشنواره ایده های زی...
نخستین جشنواره ایده های زیستی در دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترابراهیم حاجی دولو معاون پژوهشی دانشگاه شهیدچمران اهواز درنخستین جشنواره ایده های زیستی، با تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره، گفت: یکی از شاخص های مهم فعال بودن دانشگاه ها برگزاری کنفرانس ها، سمینارها و جشنواره هاست .
وی افزود: کسب دانش و ارائه ایده دو مرحله ای است که دانشجویان در دوران تحصیل طی می کنند، که پس از کسب علم در دانشگاه ها باید افرای ایده پرداز باشند تا بتوانند به رشد و تعالی دانش کشور کمک  کنند.
دکترحاجی دولو گفت: در 10 سال قبل دانشجویان پس از اتمام تحصیل وارد بازار کار می شدند اما اکنون باتوجه به وضعیت موجود، صندلی های خالی برای افراد مبتکر و نوآور است و دانشجویان باید به سمت ایده پردازی بروند.
وی افزود: برگزاری این جشنواره به همت دانشجویان فرصتی است برای ارائه ایده های زیست محیطی و تبدیل شدن این ایده ها به فرصت هایی برای ایجاد اشتغال .
درادامه دکتراحمد علی معاضدی دبیرجشنواره ایده های زیستی، گفت: تلفیق علم  و زیست شناسی، فرصتی برای اجرای ایده های کارساز است.
وی افزود: برگزاری این همایش می تواند به فرصتی برای ارتباط بیشتر بین نخبگان زیست شناسی و کارآفرینان تبدیل شود.
دبیرجشنواره بیان کرد: این جشنواره برخلاف سایر کنفرانس ها با تلاش دانشجویان دانشکده علوم برگزارشده که از ابتدای آبان ماه سال باحضور بیش از 80 دانشجوی این دانشکده مقدمات برگزاری این جشنواره فراهم شده است.
دکترمعاضدی گفت: برای شرکت دراین جشنوار  99 ایده به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد 88 اثر در کمیته های علمی مورد بررسی قرار گرفت و پنج اثر شفاهی و 28 پوستر انتخاب شدند.
درادامه دکتر بابک مختاری رئیس پارک علم و فناوری استان خوزستان  بیان کرد: در پارک علم و فناوری استان خوزستان شرایط برای ارائه ایده ها وجود دارد اما ایده به اندازه کافی وجود ندارد.
وی افزود: سازو کار پارک علم و فناوری به گونه ای است که از طرح های ارائه شده به طور کامل حمایت کرده و تسهیلاتی 50 میلیون تومانی به ایده هایی که قابلیت تجاری سازی داشته باشند تعلق می گیرد.
رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: در دنیای امروز باید برای پیشرفت با ایده ها و تفکرات جدید آشنا شد.
درپایان نخستین روز از جشنواره ایده های زیستی از دکتر فروغ پاپهن شوشتری، عضو هیئت علمی دانشکده علوم گروه زیست شناسی و دکترعلی محمد فروغ مند، عضو هیئت علمی گروه ژنتیک تقدیرشد.