نخستین اردوی استارتاپ ایران در پارک علم وفناوری فارس برگزار شد

۲۷ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۳ کد : ۱۵۰۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۶
اولین اردوی استارتاپ ایران ( سومین استارتاپ ویکند شیراز) در پارک علم وفناوری فارس برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم اختتامیه این اردو، دکتر فرید مُـر رئیس پارک علم و فناوری فار...
نخستین اردوی استارتاپ ایران در پارک علم وفناوری فارس برگزار شد
اولین اردوی استارتاپ ایران ( سومین استارتاپ ویکند شیراز) در پارک علم وفناوری فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم اختتامیه این اردو، دکتر فرید مُـر  رئیس پارک علم و فناوری فارس ضمن قدردانی از عوامل اجرائی، برگزاری اردوهای استارتاپی را شروع مسیری در جهت شکوفائی ایده و تولید ثروت برشمرد و آمادگی پارک علم وفناوری را جهت برگزاری این رویداد به صورت تخصصی و در مراکز رشد تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی و کشاورزی و همچنین در مراکز رشد اقماری اعلام کرد.
دکتر سید مهدی نصیری رئیس مرکز رشد فناوری جامع پارک علم و فناوری فارس گفت: در این برنامه که براساس مدل جهانی استارتاپ ویکند برگزار شد، تعدادی از برنامه نویسان، طراحان گرافیک، بازاریاب ها و افرادی که در حوزه کسب و کار فعالیت می کنند، دور هم جمع شدند تا ایده های خود را برای ایجاد یک کسب و کار جدید مطرح کنند.
وی افزود: در این دوره 52 ایده مطرح شد و شرکت کنندگان 11ایده برتر را انتخاب و برای عملیاتی کردن آن هم فکری و همکاری کردند .
دکتر نصیری از حمایت مالی و آموزشی پارک علم و فناوری فارس نسبت به شرکت هایی که ایده ای نو برای ایجاد کسب و کار جدید دارند خبر داد و افزود: این کمک ها به نحوی خواهد بود که صاحبان ایده و شرکت ها خودشان برای عرضه محصولات شان توانمند شوند.
بر پایه این گزارش، در ادامه این مراسم تیم‌ها در حضور مربیان و داوران، به ارائه ایده های خود پرداختند و پس از داوری سه طرح به عنوان برترین‌های اردو انتخاب شدند.
گفتنی است اردوی استارتاپ رویدادی آموزشی – تجربی است که در آن کارگاه هایی تخصصی به همراه رویدادی 54 ساعته برگزار می شود. شرکت کنندگان پس از شرکت در کارگاه های تخصصی این رویداد با الفبای ارزش آفرینی و نگرش استارتاپی آشنا می شوند و در رویداد 54 ساعته فرصت آن را خواهند داشت تا ایده های خلاقانه خود را به محصولاتی اولیه و ارائه هایی جذاب برای رأی داوران تبدیل کنند.