نایب رئیس مجلس شورای اسلامی :آیت الله مدنی محصول تفکر قرآن کریم است

۲۰ مهر ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۱ کد : ۱۵۰۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۶
همایش بزرگداشت دومین شهید محراب حضرت آیت الله سیداسدالله مدنی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر کی...
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی :آیت الله مدنی محصول تفکر قرآن کریم است
همایش بزرگداشت دومین شهید محراب حضرت آیت الله سیداسدالله مدنی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی،  دکتر سبحان اللهی سرپرست دانشگاه خوارزمی ، اعضای هیئت علمی و دانشگاهیان در تالار هفده شهریور دانشگاه خوارزمی در تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این همایش حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت: بنده افتخار داشتم در دوران جوانی در جوار مرقد مطهر حضرت امیر المومنین در محضر این عالم بزرگ و شخصیت برجسته دینی و سیاسی حضرت آیت الله مدنی باشم و در جلسات و محافل آن بزرگوار که لبریز از انسانیت، اخلاق، تواضع و فضائل اخلاقی بود توفیق حضور داشتم.
وی ادامه داد: رسیدن به مقام فقاهت از دستورات مؤکد اسلام است و نماد دستاوردهای امروز عالم اسلام بویژه عالم تشیّع مرهون تربیت این انسان هاست که راه نورانی پیامبر اعظم و اسلام را تداوم بخشیدند و به تعبیر آیت الله بهجت اگر اراده ائمه معصومین بر این نبود که حامل پیام آنان فقها و عالمان دین باشند راه دیگری را می پیمودند.
حجت الاسلام ابوترابی گفت: این افراد از جمله آیت الله مدنی محصول تفکر قرآن کریم هستند که از نوجوانی تمام عزم خود را در این راه گذاشته اند. در معارف دین به دریافت روشن و فاخر علمی دست یافتند. فقها تداوم بخش راه انبیاء هستند. رفتار و سلوک آیت الله مدنی به عنوان فقیه نشان دهنده بیم او از خداوند بود. با ورود ایشان به هر شهر تحول ایجاد میشد و این تحول ثمره شخصیت انسانی و اسلامی وی بود. سیاست او برآمده از دیانتش بود.
وی در پایان گفت: ما نیازمند به انسان های مذهبی و سالک الی الله هستیم و فقدان آن ها جبران ناپذیر است.