موفقیت تیم دانشجویی دانشگاه مراغه در مسابقات سراسری عملیات حرارتی کشور

۰۸ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۹ کد : ۱۴۹۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۹
تیم دانشجویی دانشگاه مراغه رتبه اول مسابقات سراسری عملیات حرارتی کشور را کسب کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، تیم دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه مراغه در یازدهمین دوره مسابقات سراسری عملیات...
تیم دانشجویی دانشگاه مراغه رتبه اول مسابقات سراسری عملیات حرارتی کشور را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، تیم دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه مراغه در یازدهمین دوره مسابقات سراسری عملیات حرارتی کشور موفق به کسب رتبه اول شد.
این دوره از مسابقات با شرکت 136 نفر دانشجو در قالب 40 تیم دانشجویی از دانشگاه های مختلف کشور به مدت دو روز در دانشگاه تبریزبا اهداف ایجاد تحرک، پویایی، نشاط و رقابت سازنده و سالم بین دانشجویان مستعد و علاقه‌مند به حوزه مهندسی مواد به خصوص در زمینه عملیات حرارتی و ترویج این علم در صنایع مادر کشور و متقابلا کمک به سطح علمی- پژوهشی دانشجویان مهندسی مواد برگزار شد .
در این مسابقات دانشگاه‌ های مختلف صنعتی و بزرگ کشور همچون دانشگاه ‌های فردوسی مشهد، مالک اشتر اصفهان، صنعتی اصفهان، شریف، شیراز، شهید چمران اهواز و تبریز شرکت کرده بودند در دو بخش آهنی و غیرآهنی به رقابت پرداختند. در بخش آهنی هدف رسیدن به دو خاصیت مکانیکی سختی و مقاومت به ضربه بالاتر بود. در بخش غیرآهنی مسابقه نیز از نمونه های با جنس آلیاژ آلومینیوم Alclad 2024-O استفاده شده بود که هدف رسیدن به سختی ویکرز بالاتر در زیرلایه آلومینیوم بود.
گفتنی است تیم دانشگاه مراغه بعد از رقابت دو روزه با تیم های دیگر موفق به کسب رتبه اول، تیم دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه دوم و تیم دانشگاه شیراز رتبه سوم این رقابت ها را به خود اختصاص دادند.