موفقیت دانشجویان دانشگاه تبریز در مسابقات برنامه نویسی acm

۱۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۸ کد : ۱۴۹۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۵
در بخش چالشی هفدهمین دوره مسابقه‌ برنامه‌نویسی acm منطقه غرب آسیا، تیم دانشجویان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تبریز مقام اول را بدست آورد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه...
موفقیت دانشجویان دانشگاه تبریز در مسابقات برنامه نویسی acm
در بخش چالشی هفدهمین دوره مسابقه‌ برنامه‌نویسی acm منطقه غرب آسیا، تیم دانشجویان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تبریز مقام اول را بدست آورد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تبریز با اعلام  اینکه هدف از  برگزاری بخش چالشی ACM-ICPC، تمرین برنامه‌نویسی هوشمندانه و استراتژیک است، گفت: در سومین مسابقه‌ چالشی که در کنار هفدهمین دوره مسابقه‌ برنامه‌نویسی acm برگزار شد، یک بازی و قوانین آن در اختیار شرکت‌کننده‌گان قرار می‌گیرد و تیم‌های شرکت‌کننده متناسب با هدف بازی، استراتژی خود برای برد در بازی را به صورت کد برنامه‌نویسی پیاده‌سازی و با دیگر شرکت‌کننده‌گان رقابت می کنند.
 دکتر غلامرضا حجتی، افزود: در این دوره  از مسابقات تیم Original Euler از دانشگاه تبریز مقام نخست را بدست آورد و پس از دانشگاه تبریز، نیز دانشگاه های غیاث‌الدین جمشید کاشانی و صنعتی اصفهان، مقام های دوم و سوم این دوره مسابقات را کسب کردند.  
وی یادآور شد: هفدهمین دوره‌ مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ACM منطقه‌ی غرب آسیا، با حضور ۷۸ تیم از ۴۶ دانشگاه سراسر کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، که در این دوره سه تیم از این دانشگاه حضور داشتند و در بخش چالشی نیز ۱۶ تیم شرکت کرده بودند، که تیم Original Euler دانشگاه تبریز مقام اول را به خود اختصاص داد.