موفقیت دانشجویان دانشگاه دامغان درمرحله نهایی بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۶ کد : ۱۴۹۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۰۳
دانشجویان دانشگاه دامغان درمرحله نهایی بیستمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور درسال ۱۳۹۴ در رشته های آمار و زیست شناسی حائز رتبه های برتر شدند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمرحله نهایی بیستمین دوره ...
دانشجویان دانشگاه دامغان درمرحله نهایی بیستمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور درسال ۱۳۹۴ در رشته های آمار و زیست شناسی حائز رتبه های برتر شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمرحله نهایی بیستمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور، ازدانشگاه دامغان دانیال رامندی رتبه 15، محمد راستی رتبه 19 و محمد مصیری رتبه 23 در رشته زیست شناسی و خانم نازنین صدرالدینی رتبه 20 رشته آمار را به خود اختصاص دادند.
همچنین دانشجویان سال سوم به بالای رشته های المپیاد، می توانند در المپیاد دانشجویی شرکت کنند. المپیاد به دو روش متمرکز و غیر متمرکز برگزارمی شود. درروش متمرکز، دانشجویان سال سوم به بالای مقطع کارشناسی با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد (به منزله آزمون مرحله اول المپیاد) علاقه مندی خود را اعلام می دارند و در صورت کسب حدنصاب نمره علمی (بدون اکتساب معدل) به مرحله دوم یا مرحله نهایی راه می یابند. در روش غیر متمرکز، دانشجویان سال سوم به بالای مقطع کارشناسی با شرکت درآزمون المپیاد(غیرمتمرکز) می توانند درالمپیاد شرکت کنند. در این روش در همه رشته های المپیاد، دانشگاه های کشور به ۸ قطب دانشگاهی تقسیم می شوند و تیم های معرفی شده هر دانشگاه ابتدا درمرحله نیمه نهایی و درقطب های هشت گانه به طور همزمان با یکدیگر به رقابت می پردازند. سپس برگزیدگان هر قطب ازمرحله نیمه نهایی المپیاد، در کنار برگزیدگان مرحله اول المپیاد دانشجویی که از طریق المپیاد متمرکز معرفی می شوند در آزمون نهایی شرکت می کنند.
گفتنی است 15 نفر اول منتخبین مرحله نهایی المپیاد  می توانند هریک از دانشگاه های کشور را در رشته مربوطه برای ادامه تحصیل به صورت بدون آزمون انتخاب کنند و سه نفر اول المپیادی به عضویت بنیاد ملی نخبگان نایل می شوند.

( ۱ )