حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز بجنورد افتتاح شد

۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۱ کد : ۱۴۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۱
با حضورحجت الاسلام حریزاوی مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور؛حجت الاسلام یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و جمعی از رؤسای دانشگاه ها ،شخصیت های حوزوی و مدیران فرهنگی این استان ، حوزه علوم ا...
 حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز بجنورد افتتاح شد
با حضورحجت الاسلام حریزاوی مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور؛حجت الاسلام یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و جمعی از رؤسای دانشگاه ها ،شخصیت های حوزوی و مدیران فرهنگی این استان ، حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در دانشگاه دولتی بجنورد افتتاح شد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علومف حجت الاسلام موسی دانش طلب، مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز بجنورد در این مراسم گفت: حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در بهمن سال 77 با هدف تحقق عملی پیوند حوزه و دانشگاه و تربیت دانشجویانی متعهد و متخصص تأسیس شد که با گذشت دو سال از شروع فعالیت ها و مشخص شدن توانمندی های این حوزه، حوزه علوم اسلامی بعد از واحد تهران در مراکز استان ها راه اندازی شد.
وی هدف از راه اندازی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان را ارتقای شخصیت اخلاقی و معنوی دانشجو با توجه به اهداف تمدن اسلامی، عمق بخشی معرفت و اعتقادات دینی، ارتقاء سطح تحلیل و عمل سیاسی و نخبه یابی و نخبه پروری فرهنگی و تشکیل شبکه نخبگان فرهنگی در راستای ایجاد تمدن اسلامی معرفی کرد.
حجت الاسلام دانش طلب با بیان اینکه در این مرکز دروس اسلامی به تعداد 60 واحد در طی سه سال به علاقه مندان ارائه می شود؛ دروس آموزشی را تفسیر قرآن کریم، کلام اسلامی، اخلاق اسلامی، فقه و احکام، تاریخ اسلامی، جریان شناسی فکری و فرهنگی، نظام سیاسی اسلام، انسان شناسی، حدیث شناسی، آشنایی با متون حدیث، آشنایی با فرق و ادیان و رسالت الهی اعلام کرد.
وی اظهارداشت: همه علاقه مندانی که در مقطع کارشناسی به بالا در یکی از مراکز آموزش عالی به تحصیل اشتغال دارند و یا فارغ التحصیل این مراکز هستند؛ می توانند در حوزه علوم اسلامی ثبت نام کنند.


( ۲ )