موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز در ردیف 10 موزه برتر کشور است

۱۷ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۴ کد : ۱۴۸۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۲۳
موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز با قدمت تاسیس حدود 14 سال در ردیف 10 موزه برتر کشور قرار دارد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بیژن برازنده رئیس موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اه...
موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز با قدمت تاسیس حدود 14 سال در ردیف 10 موزه برتر کشور قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بیژن برازنده رئیس موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز در این باره گفت: بخش علوم پزشکی موزه با تمام زیرمجموعه ها و بیش از 1000 نمونه واقعی بافت های سرطانی انسان، فیزیک کلاسیک و مدرن با بیش از 50 آزمایش پیشرفته، بزرگترین پیکره متحرک و تمام الکترونیک قلب و عروق انسان در جهان، بخش تشخیص بیماری های بدخیم، دانشمندان، سازه های علمی، آموزشی وهنری و بیش از 16 اختراع ثبت شده جهانی، زمین شناسی، سیر تحول تکنولوژی، اسکلت شناسی، ماکت خرمشهر در زمان جنگ، کاروان صدا و سیما، حشرات، سخت پوستان، آبزیان، گیاهان دارویی، جنین حیوانات، پستانداران، پرندگان، خزندگان، منظره مرکزی و 14 زیستگاه بزرگ با حیوانات مربوطه تشکیل شده و همه روزه پذیرای کلیه علاقه مندان از سراسر کشور است.
وی تصریح کرد: موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان دبیرخانه دائمی موزه های علوم و تاریخ طبیعی و خانه های علم ایران محسوب می شود و جایگاه مناسبی در موزه های کشور دارد.
دکتر برازنده افزود: به دلیل فعالیت های شبانه روزی و ارائه انواع ابداعات و اختراعات متنوع بین المللی و همچنین تدریس کلیه مقاطع تحصیلی مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش استان و سایر گروه های داوطلب کشوری در رشته های مختلف مرتبط با بخش های فوق الذکر به روش های بدیع، این واحد از نظر رتبه بندی علمی، آموزشی و تحقیقی جزو 10 موزه برتر کشورمحسوب می شود.
به گفته رئیس موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز، در هفته پژوهش و فناوری سال گذشته بالغ بر 130 هزار نفر از موزه دانشگاه بازدید کردند که بخش قابل توجهی از این جمعیت را دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی تشکیل دادند.
دکتر برازنده در خاتمه یادآور شد: موزه دانشگاه شهیدچمران اهواز با داشتن بخش های متنوع و دستگاه های منحصر به فرد و جذاب، قابلیت تبدیل شدن به یک جاذبه گردشگری را دارد.
 

( ۱ )