موافقت با تبدیل دانشگاه شیراز به دانشگاه 2 زبانه بین المللی

۲۵ آبان ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۱ کد : ۱۴۸۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۶
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در جمع مسئولان دانشگاه شیراز با اعلام موافقت با کلیات طرح تبدیل شدن دانشگاه شیراز به نخستین دانشگاه بین المللی دو زبانه، گفت: در اولین فرصت موضوع را با رئی...
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در جمع مسئولان دانشگاه شیراز با اعلام موافقت با کلیات طرح تبدیل شدن دانشگاه شیراز به نخستین دانشگاه بین المللی دو زبانه، گفت: در اولین فرصت موضوع را با رئیس جمهور مطرح می کنم تا در سفر استانی هیئت دولت این موضوع به صورت رسمی اعلام شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، جلسه هم اندیشی با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و سخنگوی دولت و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه شیراز، روسای دانشکده ها، چهره های ماندگار کشوری و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه شیراز در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برگزار شد.
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در این مراسم با اعلام موافقت با کلیات طرح تبدیل شدن دانشگاه شیراز به نخستین دانشگاه بین المللی دو زبانه، اظهار داشت: در اولین فرصت موضوع را با رییس جمهور مطرح می کنم تا در سفر استانی هیئت دولت این موضوع به صورت رسمی اعلام شود.
دکترنوبخت با بیان اینکه جامعه غیر دانشگاهی چشم مساعدت به دانشگاه ها را دارند، گفت: دولت هم انتظار دارد که گره های اجتماعی را دانشگاه ها به خصوص دانشگاه پرسابقه و نام آشنای شیراز باز کنند.
وی افزود : موجب خرسندی است که برنامه پنج ساله توسعه استان از جامعه دانشگاهی به ویژه دانشگاه شیراز برای ما تدوین شود و برای همین امر از استاندار فارس خواسته ایم تمهیدات لازم را فراهم کند.
دکتر نوبخت که عضو هیئت امنای دانشگاه شیراز نیز به شمار می رود خطاب به اساتید دانشگاه گفت: درصورتی که طرحی برای مقابله با بحران خشکسالی و احیای تالاب های استان فارس تهیه شود؛ آماده اجرایی کردن آن هستیم و درصورت نبود مطالعه ، طرح لازم تهیه شود.
دکتر مجید ارشاد رئیس دانشگاه شیراز نیز با اشاره به حدود 70 سال سابقه درخشان دانشگاه شیراز و توانمندی های فراوان این دانشگاه بزرگ در عرصه های مختلف، تصریح کرد : پاسخگویی به نیازهای جامعه، رسالت اجتماعی ما به شمار می رود و در این راستا دانشگاه دارای نقش کلیدی در توسعه متوازن و پایدار است.
دکتر سید محمد احمدی ،استاندار فارس نیز در این جلسه بیان داشت: اساتید ممتاز دانشگاه شیراز ذخایر گرانبهایی هستند که نظرات و اندیشه‌های آنان می‌تواند برای بخش‌های مختلف کشور راهگشا باشد.
وی با بیان این که دانشگاه شیراز یکی از برترین مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور محسوب می‌شود، خواستار توجه بیشتر دولت در زمینه ارائه طرح‌های پژوهشی کلان و ملی به این دانشگاه و اساتید آن شد.
دکتر احمدی خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری شیراز نمونه‌ای از توانایی های علمی دانشگاه شیراز به شمار می‌رود که ظرفیت‌های بسیار بالایی را فراهم کرده و دارای جایگاه سوم کشور در میان پارک های علم و فناوری است.