حضور هیئت دانشگاهی سوئیس در دانشگاه شیراز

۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۰ کد : ۱۴۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۵
نشست مشترک رئیس و جمعی از اساتید دانشگاه EPFL سوئیس در دانشگاه شیراز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، پروفسور پاتریک ابیشر رئیس دانشگاه EPFL ، دکتر نیکل ابیشر از بیمارستان دانشگاهی لوزان...
نشست مشترک رئیس و جمعی از اساتید دانشگاه EPFL سوئیس در دانشگاه شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، پروفسور پاتریک ابیشر رئیس دانشگاه EPFL ، دکتر نیکل ابیشر از بیمارستان دانشگاهی لوزانCHUV ، پروفسور امین شکر اللهی از اساتید EPFL، دکتر فرانکو ویگلیوتی، عضو ارشد EPFL در بخش خاورمیانه، مادلین وان هلتسن، رئیس امور رسانه ای و سخنگوی EPFL   در دانشگاه شیراز حضور و در زمینه های تخصصی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
دکتر مجید ارشاد رئیس دانشگاه شیراز هم در جمع اساتید دانشگاه سوئیس اظهار امیدواری کرد که این دیدارها به انعقاد تفاهم نامه های علمی وهمکاری مشترک در اجرای طرح های علمی پژوهشی منجر شود.
رئیس دانشگاه شیراز گفت: این دانشگاه در راستای اهداف بلند مدت خود و به‌منظور ارتقا سطح کمی و کیفی و جهانی کردن ارتباطات دانشگاهی، تبادل اطلاعات با کشورهای مختلف جهان و مراکز تحقیقاتی معتبر داخل و خارج از کشور را در دستور کار دارد.
دکتر سید علی اکبر صفوی ، قائم مقام دانشگاه شیراز نیز در این نشست اظهار داشت : دانشگاه شیراز، نخستین دانشگاه بین المللی ایران است و حدود 70 سال قدمت دارد.
دکتر صفوی ادامه داد : با هدف گسترش همکاری‌های بین‌المللی ، شورای توسعه فعالیت‌های بین‌المللی در دانشگاه شیراز تشکیل شده و اقدامات موثری در زمینه ایجاد شعبه در کشورهای مختلف صورت گرفته است.
وی افزود : دانشکده آموزش های الکترونیکی دانشگاه شیراز نخستین و بزرگترین دانشکده مجازی کشور به شمار می رود و این دانشکده بستر مناسبی برای توسعه همکاری ها و ارتباطات علمی بین المللی است.