مهلت ارسال آثار به جشنواره‌ نشریات دانشجویی منطقه 5 تمدید شد

۲۷ دی ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۴ کد : ۱۴۸۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۷۳
مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره‌ نشریات دانشجویی منطقه 5 تا 30 دی‌ماه تمدید شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، طبق جدول زمان بندی پیش از این 25 دی‌ماه به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره تع...
مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره‌ نشریات دانشجویی منطقه 5 تا 30 دی‌ماه تمدید شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، طبق جدول زمان بندی پیش از این 25 دی‌ماه به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره تعیین شده بود اما به منظور حمایت از دانشجویانی که نتوانستند آثار خود را در زمان تعیین شده ارسال کنند، دبیرخانه‌ جشنواره تصمیم گرفت این مهلت را تا 30 دی‌ماه تمدید کند.
بر پایه این گزارش، جشنوار‌ه‌ نشریات دانشجویی منطقه 5 کشور 7 تا 9 بهمن‌ماه امسال به میزبانی دانشگاه شهیدچمران اهواز برگزار می‌شود که تاکنون بیش از 80 اثر به دبیرخانه‌ جشنواره رسیده است. دانشگاه‌های استان‌های بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، فارس و هرمزگان به عنوان دانشگاه‌های منطقه‌ 5 کشور در این جشنواره حضور خواهند داشت.
بر اساس فراخوان منتشر شده، این جشنواره در سه بخش آثار، نشریات و ویژه برگزار می‌شود. بخش آثار شامل خبر، گزارش، مصاحبه، سرمقاله و یادداشت، مقاله‌ سیاسی، مقاله‌ فرهنگی- اجتماعی، مقاله‌ ادبی- هنری، مقاله‌ صنفی، متن ادبی (قطعه‌ ادبی، شعر، داستان)، طنز، طرح و کاریکاتور، گرافیک و صفحه‌آرایی، طرح روی جلد و عکس است.
علاقه مندان در بخش نشریات دانشجویان می توانند آثار خود را در زمینه های خبری صنفی، سیاسی، فرهنگی- اجتماعی، هنری-ادبی، طنز و کاریکاتور، عقیدتی دینی، علمی- تخصصی (علوم انسانی)، علمی- تخصصی (فنی و مهندسی)، علمی- تخصصی (علوم تجربی)، علمی- تخصصی (علوم پایه) و علمی - تخصصی (هنر) ارائه کنند.
همچنین هیئت ‌داوران، جایزه ویژه خود را به آثاری خواهد داد که پیرامون موضوعات اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی یا فرهنگ و حقوق شهروندی نوشته شده باشند.
برپایی نمایشگاه نشریات دانشجویی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور استادان مجرب در زمینه‌های حقوق مطبوعات، گرافیک و صفحه‌آرایی، خبرنویسی و آیین نگارش مطبوعات از دیگر برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.
گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند برای ارسال آثار خود به نشانی اینترنتیahvazuc.ir  مراجعه کنند.