ملاقات رایزن فرهنگی عراق در تهران با رئیس دانشگاه الزهرا(س)

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۴ کد : ۱۴۸۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۱
دکتر محمد عبدالحسین الخطیب رایزن فرهنگی عراق در تهران با دکتر انسیه خزعلی رییس دانشگاه الزهرا(س)، پیرامون چگونگی پذیرش دانشجویان عراقی دراین دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت ...
دکتر محمد عبدالحسین الخطیب رایزن فرهنگی عراق در تهران با دکتر انسیه خزعلی رییس دانشگاه الزهرا(س)، پیرامون چگونگی پذیرش دانشجویان عراقی دراین دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر خزعلی با اشاره به یادداشت تفاهم همکاری های فرهنگی بین دو دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، گفت: دولت عراق سالانه 400 دانشجو به ایران اعزام می کند و از این تعداد 200 نفر در مقطع دکترای تخصصی، 120 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 80 نفر در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند.  هم چنین در فرصت های مطالعاتی سه یا شش ماهه دانشجویان دکتری انجام طرح پژوهشی مشترک با همکاری اساتید دانشگاه های ایران بسیار مورد توجه ماست.
وی نسبت به پذیرش دانشجویان عراقی در دانشگاه الزهرا(س) اظهار تمایل کرد و افزود: امیدوارم در آینده نزدیک دوره های آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان نیز در این دانشگاه راه اندازی شود تا دانشجویان غیر ایرانی پذیرفته شده دوره آموزش زبان فارسی را در همین دانشگاه طی کنند.
در ادامه دکتر مرندی مدیر همکاری های علمی  بین المللی دانشگاه الزهرا(س) با اشاره به ویژگی منحصربه این دانشگاه برای ادامه تحصیل دختران عراقی  اظهار امیدواری کرد تا وزارت علوم عراق با رفع موانع موجود این فرصت را برای خانواده های عراقی فراهم سازد.
سپس  دکتر مشکین فام عضو گروه ادبیات عرب دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه الزهرا(س) نیز به وجود خوابگاه و امکانات رفاهی دانشجویی در داخل محوطه دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشجو در این دانشگاه برای حضور در کلاس و رفت و آمد به خوابگاه نیازی به خروج از دانشگاه ندارد و این امرامنیت بالایی برای دختران دانشجوی غیرایرانی که دورازوطن خود تحصیل می کنند، ایجاد می کند.
دکتر محمد الخطیب رایزن فرهنگی عراق در تهران نیزپیشنهاد کرد اساتید عراقی و ایرانی با انجام طرح های پژوهشی مشترک  به چاپ مقالات علمی مشترک در مجلات معتبرعلمی پژوهشی جهان اسلام اهتمام ورزند.