ملاقات دبیر دوم سفارت لهستان با مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا(س(

۲۰ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۵ کد : ۱۴۸۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۷۰
رادوسلاو سادوسکی دبیر دوم سفارت لهستان با دکتر سیده سوسن مرندی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا(س) پیرامون همکاریهای دانشگاهی دیدار وگفت و گو کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در...
رادوسلاو سادوسکی دبیر دوم سفارت لهستان با دکتر سیده سوسن مرندی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا(س) پیرامون همکاریهای  دانشگاهی دیدار وگفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر مرندی به معرفی دانشگاه الزهرا(س) پرداخت و دانشکده ها و پژوهشکده های زیرمجموعه ی آن را نام برد.
وی تصریح کرد:زبان رسمی در دانشگاههای ایران زبان فارسی است و مردم ایران نسبت به حفظ زبان و فرهنگ خود حساس هستند. ما به زبان مادری خود تحصیل می کنیم و علوم و تکنولوژی را به زبان خود فرامی گیریم. اگرچه درصد بالایی از دانشجویان ما زبان انگلیسی را خوب می دانند.
دکتر مرندی افزود: برای آغاز همکاری دانشگاهی خوب است ابتدا اساتید و گروه های آموزشی با شناخت و ایجاد ارتباط اولیه، پیشنهادهای همکاری خود را ارائه دهند. در این صورت همکاری دانشگاهی به صورت عملی آغاز می شود. مانند آنچه که در مورد همکاری دانشکده های الهیات و علوم انسانی دو دانشگاه الزهرا(س) و پوتسدام رخ داد.
وی افزود: دکتر خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س) از ارتباطات بین المللی حمایت بسیار می کند. در دنیای امروز راه حل های بین المللی برای مسائل و معضلات اساسی اقتصادی و زیست محیطی حاصل همکاریهای علمی در چارچوب آموزش عالی جهانی است. ما ملاقات کنندگان بسیاری از کشورهای مختلف داریم و آمادگی انجام طرح های پژوهشی مشترک با همکاری مراکز پژوهشی خارجی روی موضوع های مهم بین المللی در این دانشگاه وجود دارد.
در ادامه سادوسکی دبیر دوم سفارت لهستان به سفر خانم سوفیا نواک به ایران و برگزاری کارگاه آموزشی دو هفته ای که در چارچوب موافقت نامه همکاری بین دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه پوتسدام صورت گرفت، اشاره کرد.
وی با بیان اینکه خانم نواک هنوز در تهران به سر می برد و مشغول آموختن زبان فارسی در موسسه دهخداست افزود: وی با مراجعه به سفارت لهستان و معرفی قابلیتهای دانشگاه الزهرا (س)پیشنهاد همکاری موسسات آموزش عالی لهستان با این دانشگاه را مطرح کرد.
دکتر سادوسکی گفت: در لهستان زبان تحصیل انگلیسی است. هرچند که بسیاری از لهستانی ها پس از اتمام تحصیلات برای کار به آلمان می روند. در حال حاضر دانشگاه های لهستانی با دانشگاههای تهران، شهید بهشتی و آزاد اسلامی همکاری دارند.
دبیر دوم سفارت لهستان به وجود گروه آموزشی مطالعات ایران در لهستان اشاره کردو افزود: سالانه یکی دو نفر از اساتید ایرانی از سوی دولت ایران به لهستان اعزام می شوند. همچنین ما در حال تلاش برای کسب مجوز برای تشکیل دوره های زبان لهستانی در تهران هستیم.
گفتنی است این ملاقات به درخواست سفارت لهستان و با کسب مجوز از مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم انجام پذیرفت.