معرفی رشته های دانشگاه جامع علمی کاربرد/ رشته کاردانی ریخته گری زیورآلات - طلا و جواهر – ریخته‌گری ورق کاری

۲۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۸ کد : ۱۴۷۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۳۵۳
رشته ریخته گری زیورآلات/ طلا و جواهر – ریخته‌گری ورق کاری با گرایش های مختلف با هدف تربیت نیروی متخصص برای فعالیت در صنایع  طلا و جواهر سازی کشور در دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی شده و پذی...
معرفی رشته های دانشگاه جامع علمی کاربرد/ رشته کاردانی ریخته گری زیورآلات - طلا و جواهر – ریخته‌گری ورق کاری
رشته ریخته گری زیورآلات/ طلا و جواهر – ریخته‌گری ورق کاری با گرایش های مختلف با هدف تربیت نیروی متخصص برای فعالیت در صنایع  طلا و جواهر سازی کشور در دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی شده و پذیرش دانشجو دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رشته ریخته گری زیورآلات/ طلا و جواهر – ریخته‌گری ورق کاری با 5 گرایش، شامل 3 گرایش در حوزه صنعتی و 2 گرایش در حوزه شغلی هنر در دانشگاه جامع علمی کاربردی پذیرش دانشجو دارد.
این رشته و گرایش‌های موجود آن با توجه به نیاز های صنعت، طلا سازی و جواهرسازی کشور با درخواست اتحادیه طلا و جواهر سازی استان تهران در کنار سایر نیاز‌های این صنعت- هنر راه‌اندازی شده است.
فارغ التحصیلان این رشته براساس آموزش هایی که دریافت می کنند قابلیت اجرای تمامی مراحل قالب گیری و عملیات ریخته‌گری فلزات قیمتی را پیدا می‌کنند.
همچنین فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند عملیات تکمیلی ریخته‌گری، شستشو، تعمیر کاری، جدا سازی قطعه ریخته‌گری شده و صیقل کاری را به خوبی انجام دهن


( ۲۱ )