حضور حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در جمع کارکنان وزارت علوم

۲۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۷:۴۰ کد : ۱۴۷۵
تعداد بازدید:۱۰۰۱
حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی  با حضور در جمع مدیران و کارکنان  وزارت علوم،تحقیقات و فناوری حضور یافته و دیدگاههای خود را در زمینه آموزش عالی در کشور بیان کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت...
 حضور حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در جمع کارکنان وزارت علوم
حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی  با حضور در جمع مدیران و کارکنان  وزارت علوم،تحقیقات و فناوری حضور یافته و دیدگاههای خود را در زمینه آموزش عالی در کشور بیان کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در این دیدار که معاونان آموزشی ، اداری مالی و مدیریت منابع  ، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و مشاور وزیر علوم و مدیرکل دفتر وزارتی  نیز حضور داشتند حجت الاسلام و المسلمین قرائتی بر ضرورت مهارت آموزی به دانشجویان  در دوران تحصیل و ایجاد رشته های تحصیلی متناسب با بازار کار تاکید کرد.
وی اظهار داشت : باید دانشجویان در دوران تحصیل مهارت و تکنیک خاصی را آموخته و به عنوان یک کار آفرین تربیت شوند زیرا امکان جذب برای انبوه دانش آموختگان دانشگاهی در دستگاههای دولتی وجود ندارد.
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی افزود: نباید دانش آموختگانی داشته باشیم که فاقد مهارت لازم برای ایجاد کار و حرفه باشند ، زیرا در این صورت شاهد  آسیب های مختلفی از جمله اعتیاد، افسردگی و  ارتکاب به گناه خواهیم بود.
وی افزود: باید  امکان ازدواج آسان برای جوانان فراهم شود و مراقبت شود که تحصیلات عالیه موجب تاخیر در سن ازدواج نشود.
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی اظهار داشت : باید روابط عاطفی متناسب با  اخلاق اسلامی بین استادان و دانشجویان برقرار شده و احترام دانشجو به استاد یک ارزش اجتماعی تلقی شود.