معاون وزیر نیرو در امور آب :می توانیم بخشی از تحقیقات وزارت نیرو را به شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد واگذارکنیم

۱۸ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۶ کد : ۱۴۷۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۵
رحیم میدانی، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، از پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، میدانی در نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شد، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری...
معاون وزیر نیرو در امور آب :می توانیم بخشی از تحقیقات وزارت نیرو را به شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد واگذارکنیم
رحیم میدانی، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، از پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، میدانی در نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شد، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری به حمایت از شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: با توجه به تحقیقات موثر و کاربردی شرکت های یزدی در زمینه پایش حوزه های آب خیز و مدیریت منابع آبی، باید این شرکت ها را به بخش تحقیقات وزارت نیرو متصل کرده و بخشی از فعالیت های تحقیقاتی را به آنها واگذار کنیم.
وی افزود: وزیر نیرو توصیه اکید دارند که از شرکت های دانش بنیان استفاده کرده و وزارت تنها مدیریت تحقیقات را بر عهده بگیرد.
میدانی بر ضرورت امضای تفاهم نامه با پارک علم و فناوری یزد اشاره کرد و اظهار داشت: با امضای تفاهم نامه با پارک یزد و یا موسسات فناور مستقر در آن می توانیم امکان استفاده از ظرفیت های موجود در آنها را فراهم کنیم.
معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در پارک علم و فناوری یزد، گفت: پارک می تواند به مجموعه وزارت نیرو کمک کرده و بازوی علمی و اجرایی آن باشد.
احمدرضا فقیه خراسانی با اشاره به پتانسیل به وجود آمده  در استان در حوزه آب با توجه به شرکت های فعال در این حوزه گفت: از وزارت نیرو درخواست داریم، بستر مناسب را جهت  فعالیت این شرکت ها  در امور مرتبط با آب و مدیریت مصرف آن در کشور، در قالب تفاهم نامه همکاری  فراهم کند.
گفتنی است، دراین نشست که اسلامی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب  استان یزد، غفوری، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای یزد و جمعی از مدیران عامل شرکت های مستقر در پارک حضور داشتند، شرکت های آبسارکویر، مهندسین مشاور تمدن کاریز و دیده بان توسعه به معرفی دستاوردهای خود در زمینه آب و مدیریت بهینه مصرف آن پرداختند.