معاون وزیر علوم : توسعه علمی دانشگاه ها باید با اتکا به پیشرفت فرهنگی باشد

۲۷ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۹ کد : ۱۴۷۰۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۱۴
 دکتر سیدضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: توسعه علمی دانشگاهها باید با اتکا به پیشرفت فرهنگی باشد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر هاشمی در مراسم معارفه سرپ...
معاون وزیر علوم : توسعه علمی دانشگاه ها باید با اتکا به پیشرفت فرهنگی باشد
 دکتر سیدضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: توسعه علمی دانشگاهها باید با اتکا به پیشرفت فرهنگی باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر هاشمی در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به نامگذاری امسال به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اظهار داشت  : این نامگذاری ما را وادار می کند که طرحی نوین در حوزه فرهنگ و اقتصاد دراندازیم و این اقدام با همت دانشگاهیان انجام می شود، زیرا جایگاه حوزه فرهنگ در دانشگاه است.
وی افزود: وزارت علوم و دانشگاه ها در مسیر توسعه علمی حرکت می کنند و  این حرکت علمی، بدون پیشرفت فرهنگی اتفاق نمی افتد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، با بیان اینکه فرهنگ، راهنما و موتور محرکه اقتصاد، راهنمای سیاست و سیاستمداران است ادامه داد : فرهنگ، محور ارزش ها و باورهای جامعه است و همگی به ارزش ها پایبند هستیم و این پای بندی باعث اعتلای ایران اسلامی می شود.
دکتر هاشمی با اعلام اینکه دانشگاهی بودن، یک ارزش و افتخار و خدمت به دانشگاه و مدیریت در دانشگاه، ارزش محسوب می شود گفت : باید ضرورت های فرهنگی را بشناسیم و به شاخص های فرهنگی در سال فرهنگ توجه کنیم.
معاون وزیر علوم گفت :دانشگاه شهید چمران اهواز باید با صنایعی از جمله نفت،آب و فولاد پیوند داشته باشد که برای تحقق این امر حوزه مدیریت دانشگاه وظیفه بسترسازی برای پویایی بدنه دانشگاه یعنی افزایش انگیزه و تقویت بدنه دانشگاه را به عهده دارد.
گفتنی است در پایان این مراسم حکم سرپرستی دکتر محمد رعایایی از سوی دکتر هاشمی و به نیابت از وزیر علوم به وی تقدیم شد و همچنین پیام تشکر دکتر فرجی دانا خطاب به دکتر حسن مروتی رییس پیشین دانشگاه شهید چمران قرائت و از زحمات وی در دوران تصدی ریاست دانشگاه تقدیر شد .